Veľmi často sa však naša snaha obmedzuje len na jednotlivé povrchové úpravy. Takýto „facelift“ vášho domova si však vyžaduje oveľa viac. Vieme, že je to vzhľadom k ekonomickej situácii niekedy nemožné, ale s nami prídete na to, ako si poradiť v každej situácii.

Začnite od základov

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Každá jedna domácnosť stojí pevne na svojich základoch, ktoré v podstate vo veľkej miere ovplyvňujú celý váš život. Vieme, že pri tých starších rodinných domoch sa využívali, na dnešné časy odlišné materiály, a preto by bolo dobré zvážiť hydroizoláciu základov. Asi nikto netúži po tom, mať niekoľko dní v roku v pivnici vodu. S kvalitným izolačným materiálom to stačí urobiť raz a poriadne. Nechajte si poradiť od odborníkov a možno sa váš problém od základov zmení.

Nezabudnite na okná

Podobne ako s izolačnými materiálmi, je to rovnaké aj s oknami. V minulosti bola ich výroba od tej dnešnej technológie výrazne odlišná. Dnes vám dobré okná zabezpečia v dome správnu tepelnú zotrvačnosť na celý rok. Nezabudnite však ani na tie strešné, súbežne s hydroizoláciou strechy sa špecializujte aj na tieto prvky domu. V niektorých prípadoch možno poslúžia aj tie staré okná, ale ich funkcie si už môžu vyžadovať menšiu rekonštrukciu. Možno stačí vymeniť zámok, kľučku a tesnenie.

Kuchyňa bude srdcom domova

Veľmi dôležitou súčasťou každého jedného domova je kuchyňa. Je to srdce domova, ktoré zabezpečuje životaschopnosť celej rodiny. To znamená, že v tejto miestnosti budete tráviť najviac času. Preto by ste si mali dať pozor aj na kroky pri renovácií kuchyne. Niekedy postačí nahradiť len časť starého nábytku. Nové závesné programy, kameň na pracovnej doske a dosiahnete tak úplne iný vzhľad miestnosti. Vždy majte na pamäti, že je nutné dodržiavať jednoduchý štýl, ktorý vdýchne vašej kuchyni osobitosť a šarm. Tak, ako dokážu parapety zmeniť celkový vzhľad okna, nové úchytky na kuchynskej linke dokonale splynú s celkovým dizajnom vašej staronovej kuchyne.

 

Komentáre