Občas sa však môže stať, že vás aj na tomto mieste prekvapí nejaká vec, s ktorou by ste ale mali dopredu počítať. Jednou z možností, ako sa dobre pripraviť na dlhodobejší pobyt v prírode je mať dostatok informácií o letných pneumatikách auta, ktoré vás tam dovezie a veciach, ktoré na takomto výlete pomôžu. My vám aspoň niektoré z nich práve teraz predstavíme.

  1. Nenávidíte komáre? Použite šalviu a horčicový olej

Trávenie voľných chvíľ v prírode je viac pravdepodobné počas jarných a letných mesiacov, kedy nám optimálna teplota vzduchu umožňuje spať aj pod holým nebom. Má to však aj svoje nevýhody. Asi najviac vám dokáže pokojnú atmosféru a pozorovanie okolitej krásy cez kvalitný ďalekohľad, narušiť nepríjemný komár, ktorého intenzita záujmu o vaše telo je stále väčšia. Ak sa k nemu pridajú aj ďalší, je to pre vás pohroma a neznesiteľná situácia. Uchrániť sa pred nimi vám pomôže šalvia, ktorú hodíte do horiaceho plameňa. Bude to menšia aromaterapia, ktorá by mala komárov nadobro odpudiť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
pinterest.com

Podobne by to malo fungovať aj s horčicou, alebo horčicovým olejom. Umiestnite si misku s týmto dostupným a lacným produktom do svojej blízkosti a stanu a celkom určite sa týchto neželaných hostí zbavíte.

  1. Lyžica z plastovej fľaše

Je to síce dosť nekomfortný spôsob, ale vždy lepšia voľba, ako jesť jedlo lepkavými a špinavými rukami. Plastová fľaša bude mať konečne svoje originálne využitie. Na výrez takejto lyžice si vyberte asi najlepšie zaoblené dno fľaše a hotový príbor si po okrajoch trochu zjemnite a zbrúste. Krajné riešenie, ale svoj účel splní dokonale.

  1. Vlastné svietidlo na použitie pri mimoriadnych situáciách

Ako vidíte, vlastnou snahou si môžete spríjemniť viaceré situácie, ktoré by mnohí ľudia vzdali a utápali sa v beznádeji. S takýmito riešeniami si dokážete urobiť sadu skvelých pomôcok, ktoré budú smelo konkurovať aj využitiu poľovníckych potrieb. Ak by ste potrebovali dostatok svetla a máte iba jednu malú žiarovku, stačí ak si ju vložíte do väčšej sklenej nádoby, ktorú so sebou určite budete mať. Uviažte takéto svietidlo na špagát a lúče budú omnoho väčšie. Vytvoríte si tak malú nočnú lampičku, ktorá vám spríjemní veselé chvíle na vašom kempe.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here