Prečítajte si naše rady, ako naštartovať produktivitu vašich zamestnancov a ovplyvníte tak celkové investície, ktoré ste si plánovali počas založenia spoločnosti.

  1. Sila rastlín v priestore

Rastliny sú veľmi všestranné pre svoje jednoduché použitie. Môžu zvýšiť produktivitu vašich zamestnancov a zároveň znížiť pracovný stres. Sú veľmi dobrým osviežovačom vzduchu, čo sa v suchom kancelárskom ovzduší naozaj zíde.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Štúdie ukázali, že prítomnosť rastlín môže spolu s vhodným osvetlením kancelárie zvýšiť produktivitu pracovníkov až o 10% až 15%. Odborníci naznačujú, že tieto výhody sú hlavne kvôli schopnosti znižovania množstva oxidu uhličitého vo vzduchu. Keď je hladina oxidu uhlíka v kancelárii nízka, môže dôjsť u  pracovníkov k zlepšeniu ich koncentrácie.

expertbeacon.com
  1. Optimálna teplota

Teplota vo vašej kancelárii môže tiež výrazne ovplyvniť produktivitu vašich zamestnancov. Zoberme si napríklad, realizované štúdie, kde sa vedci zameriavali na zmenu teploty v závislosti od výkonu. Ukázalo sa zvýšenie produktivity o 150 %, čo znamenalo vysoký nárast. Pokiaľ však plánujete tieto veci uplatniť aj v praxi, mali by ste si vyčleniť na ich realizáciu potrebný rozpočet.

  1. Osvetlenie

Vystavovanie sa dennému svetlu ovplyvňuje v tele hladinu serotonínu, čo je hormón zodpovedný za vznik únavy. Čím viac svojich zamestnancov vystavíte priaznivým účinkom tohto svetla, tým lepšie budú vykonávať jednotlivé úlohy. Spomeňte si na to, akú náladu máte, keď vonku svieti slnko, presný opak pochmúrnej nálady počas sychravého počasia, kedy je vonku šero. Tieto fakty a poznatky sa využívajú aj pri dôležitom osvetlení škôl, kedy potrebujeme zaistiť pozornosť našich detí na jednoduchšie vzdelávanie.

Komentáre