Bez ohľadu na všetky skutočnosti však zostáva dôležitým faktom, že ako rodič musíte svoje dieťa určitým spôsobom vzdelávať a rozvíjať tiež.

Pamäť je nenahraditeľná vec pre každého z nás, bez nej sme jednoducho nepoužiteľný. Na to aby ste svojmu dieťaťu dopriali dobré pamäťové schopnosti, potrebujete poznať spôsoby, ktorými sa to dá dosiahnuť. My vám prinášame krátky prehľad tých najzaujímavejších.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Hranie hier

V nadväznosti na vek dieťaťa je prvým a najjednoduchším spôsobom na vzdelávanie sa hra. Je to prirodzená súčasť ich osobnostného rozvoja. Existuje množstvo edukatívnych hračiek, ktoré nemusia plniť len prvotný zámer. Veľmi dobre poslúžia ako učebná pomôcka, ktorá zároveň pracuje s detskou pamäťou.

Aktívne čítanie

S postupom veku sa dieťa dostáva do jednotlivých fáz, v ktorých si osvojuje základné schopnosti. Od jednoduchších hier prechádzajú k autám na diaľkové ovládanie a začínajú objavovať ďalšie nové veci. Čítanie je jednou z nich, a práve pri tom je najväčšia pravdepodobnosť šance vytvárať si dlhodobé spomienky. Takáto účinná stratégia čítania v sebe zahŕňa aj písanie poznámok do vlastnej pamäte, ktorú využívame neskôr pri klasickom učení. Čítanie je všeobecne prospešné na podporu pamäťových schopností aj pre dospelého jedinca, prečo by sme to nemohli trénovať aj pri deťoch.

Pohyb a zdravá strava

Táto vec by mala byť neoddeliteľnou súčasťou života nás všetkých. Ako sme už spomínali, návyky sa utvárajú v detstve, pokiaľ to vaši rodičia zanedbali, mali by ste to napraviť aspoň vy. Cvičenie na kvalitných žinenkách je jedna vec a doplnenie stravy o zdravé tuky druhá. Všetko musí byť v jednej harmónii. Tieto spôsoby pomáhajú zlepšiť pamäť nie len z krátkodobého pohľadu.

Pre zaujímavosť vám uvedieme, že jedna porcia rýb týždenne, má silu znížiť pokles pamäťových schopností o 12 %. Ak deťom tieto veci príliš nechutia, vyskúšajte to s náhradnými výživovými doplnkami.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here