Zápaly ďasien, opar a bolesť v dutine je len špičkou ľadovca. Tieto príznaky však nebudú pre naše zdravie hrozbou, pokiaľ sa budeme o dentálnu hygienu pravidelne starať. Ignorovanie zlej starostlivosti o svoj chrup sa môže v priebehu niekoľkých dní a rokov premeniť na vážne ochorenie paradentózy a dokonca aj srdcových chorôb.

Ako môžete liečiť zápal ďasien a pridružené ochorenia s použitím prírodných prostriedkov, kým sa vám podarí navštíviť lekára? Tu je niekoľko tipov a trikov, ktorých význam vám potvrdí aj nejeden odborník.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
  1. Soľ

Soľ je stále nad zlato. Neznamená to však, že vzácne šperky tým strácajú na hodnote, ale v niektorých prípadoch nám pomôže jednoduchá a zdravá vec najviac. Soľ je vynikajúcim bielidlom, osvedčeným liekom na choré ďasná a má ešte vynikajúce antibakteriálne a antiseptické účinky. Všetky tieto vlastnosti sa veľmi dobre dokážu postarať o zníženie zápalu ďasien a brániť rozmnožovaniu baktérii. Urobte si slaný roztok, ktorým si ústa 2 x denne vyplachujte. Do pohára teplej vody dajte polovicu čajovej lyžičky a soľ dôkladne rozmiešajte.

  1. Cesnak

Na zjemnenie drobných škvŕn a povlaku na zuboch vám pomôžu aj jednoduché bieliace pásiky, ktorých použitie je veľmi praktické. Veľmi osvedčeným spôsobom na zlepšenie stavu vašej ústnej dutiny je aj cesnak. Je to bylinný prostriedok, ktorý je aj široko dostupný.

Cesnak rozdrvte na kašu a skúste ho používať ako zubnú pastu. Vieme, že je to trochu paradoxné riešenie, pretože jeho silná vôňa sa dá ťažko preraziť, ale pokiaľ máte nábeh na boľavé ďasná, ako veľmi účinnú kúru by ste to mohli aspoň pár krát za týždeň vyskúšať.

  1. Sóda

Pokiaľ sa jedná o tento potravinársky doplnok, zdá sa, že odborníci na ústnu hygienu si s ním potriasli rukou a rozhodli sa jeho zázračné účinky využívať v dentálnej kozmetike. Sóda funguje tiež veľmi dobre ako spomínané bieliace pásiky. Je to dostupné bielidlo na zuby, ktoré si môžete dovoliť. Okrem toho reguluje stav pH v ústnej dutine a bráni vzniku zubného kazu.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here