Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Najlepšie kamarátky si svoju športovú výzvu určite predstavovali inak. 19-ročné čínske študentky sa rozhodli pre výzvu, v ktorej si zmerajú sily v robení drepov. Počas 3-hodinového videohovoru súťažili o to, ktorej sa rýchlejšie podarí urobiť 1 000 drepov za lepší čas. Challenge však mala fatálne následky, a obe boli hospitalizované v nemocnici pre závažné poranenia svalov. 

Stalo sa tak o niekoľko dní neskôr. Každé dievča naozaj urobilo tisíc drepov, no namiesto radosti z dobrého pocitu ich sprevádzali ukrutné bolesti a po nich nasledoval pobyt na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Keď som sa prebudila, necítila som sa dobre. Boleli ma nohy a nemohla som ich ohnúť. Keď som išla na toaletu, môj moč bol tmavý ako čaj,“ povedala pre médiá jedna z kamarátok.

Ilustračné foto, pixabay.com

Obom študentkám bola diagnostikovaná rabdomyolýza – ide o stav, ktorý sa vyskytuje pri závažných poraneniach svalov a uvoľňuje ich obsah, vrátane svalového enzýmu, do krvného obehu. Dievčatá po nepríjemnej skúsenosti, bolestiach a zhoršených krvných testoch varovali ostatných ľudí, aby príliš nepreťažovali svoje telo cvičením, obzvlášť vtedy, ak ich trápia zdravotné problémy či prechladnutie. O svojej nerozvážnej challenge mali obe Číňanky možnosť premýšľať počas 10-dňovej hospitalizácie na JIS-ke. 

Komentáre