Ponúkané diela sa väčšinou skladajú z akvarelov a pohybujú sa v rozmedzí od 150 dolárov za kresbu kláštora v mestečku až po 51 tisíc dolárov za krajinomaľbu dediny pri jazere. Ďalším pozoruhodným dielom tejto aukcie je aj Hitlerova kresba jeho nahej netere.
Otázkou však je to, či sa nájdu ľudia, ktorí budú mať o diela človeka, ktorý ma na svedomí smrť miliónov ľudí, záujem. Britský umelecký kritik Jonathan Jones sa vyjadril, že predaj Hitlerovho umenia je „odpudivý a chorý”. Hovorí aj o tom, že mnohé z Hitlerových predpokladaných diel sú podľa neho falošné, ide len o amatérske obrazy ozdobené “podpisom” diktátora.
Auktionshaus Weidler však vydal predbežný katalóg s podrobnými informáciami o jednotlivých dielach, ktorý potvrdzuje, že diela „podpísané alebo monogramované“ Hitlerom boli vytvorené v rokoch 1907 až 1936 a pochádzajú z jeho súkromných zbierok.
Predbežný záujem o diela diktátora už začal, najviac záujmu prichádza zo strany Číny a Spojených arabských emirátov. Auktionshaus Weidler však vyvracia dohady o tom, že potencionálnymi kupcami budú len “starí nacisti”. Kritici zas tvrdia, že antisemitizmus vo vyššie uvedených regiónoch je hlavným dôvodom ich ochoty utrácať peniaze za Hitlerovo umenie. Záujem o jeho diela však majú podľa Auktionshaus Weidler aj súkromní zberatelia, ktorí chcú vlastniť kúsok svetovej histórie. Existujú vraj aj záujemcovia z celého sveta, napríklad isté múzeum v Brazílii.