Veľkého úspechu sa dočkala konečne aj naša atletická scéna. Zlatú medailu sa podarilo získať šprintérovi Jánovi Voľkovi na halových atletických majstrovstvách Európy v Glasgowe.

zdroj: ap

Nášmu šprintérovi sa podarilo získať najcennejší kov v behu na 60 metrov, v ktorom triumfoval s časom 6,60 sekundy. Výsledky šprintérov boli veľmi tesné, keďže druhý v poradí bol turecký pretekár Emre Zafer Barnes s časom 6,61 sekundy a na treťom mieste sa umiestnil holandský závodník Joris van Gool s časom 6,62 sekundy.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Víťazstvo Jána Voľko je ešte o to cennejšie, keďže ho pred šampionátom trápilo zranenie zadného stehenného svalu a bolo otázne, či vôbec na tieto preteky nastúpi. Pre našu krajinu je to teda druhé zlato z halových Majstrovstiev Európy v histórii, keď v roku 2007 získal striebornú medailu náš guliar Mikuláš Konopka.