Posledná 21. etapa svetoznámej Tour de France je na konci. Posledná etapa merala 128 kilometrov a končila kde inde, ako priamo v srdci Paríža. Štart bol v meste Rambouillet odkiaľ sa jazdci mohli tešiť na ikonický finish na svetoznámom parížskom bulvári Champs-Élysées.

zdroj: cbs.news.com

Už neoddeliteľnou súčasťou týchto legendárnych pretekov je žilinský rodák, Peter Sagan, ktorý si už po siedmy krát so sebou odnáša aj zelený dres. Vo včerajšej poslednej etape sa Peter dostal do cieľa na 10. mieste. Počas tohtoročnej tour sa Petrovi podarilo prísť do cieľa na prvom mieste v jednotlivých etapách iba raz a to v 5. etape.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Top 5 v poslednej, 21. etape:

1. Caleb Ewan
2. Dylan Groenewegen
3. Niccolo Bonifazio
4. Max Richeze
5. Edvald Boasson Hagen

zdroj: TASR

Vďaka získaným 346 bodom si však Peter jazdiaci za nemecký tím Bora-Hansgrohe dokázal udržať zelený dres a stáva sa tak celkovým víťazom bodovacej súťaže. Získať tento dres už tak veľa krát, sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo, čím žilinský rodák prepísal rekordy ikonickej Tour de France.

Výsledky poslednej, 21. etapy

Žltý dres: Egan Bernal
Zelený dres: Peter Sagan
Bodkovaný dres: Romain Bardet
Biely dres: Egan Bernal

Celkovým víťazom tohtoročnej Tour de France sa stal kolumbijsky jazdec Egan Bernal jazdiaci za tím Ineos. Podobne ako nášmu Petrovi Saganovi pri zelenom drese, Kolumbijčanovi stačilo k víťazstvu a teda celkovému žltému dresu len dôjsť do cieľa.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here