Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Froome sa vyjadril, že jeho zdravotný stav ešte nie je taký dobrý, aby sa mohol vrátiť k pretekaniu. Z toho dôvodu sa rozhodol nezúčastniť sa udalosti Saitama Tour de France Criterium, ktorá sa uskutočnila v nedeľu, 27. októbra. Povedal, že na regeneráciu potrebuje ešte viac času. Jeho návrat do pretekov je aktuálne naplánovaný na začiatok februára tak, aby sa stihol kvalitne pripraviť na Tour de France, kde by sa v rámci možností chcel pokúsiť o získanie svojho piateho titulu. Froome je indisponovaný už od júna tohto roku, kedy mal nehodu, ktorá mu zapríčinila niekoľko rôznorodých zlomenín.

Ešte nebol pripravený na súťažné tempo

Štvornásobný víťaz Tour de France, ktorý už začal znova jazdiť na bicykli, sa síce zúčastnil tímovej trojkilometrovej časovky, no zistil tam, že sa necíti dostatočne pripravený na peloton. Rozhodnutie padlo aj na základe toho, že za tímovými kolegami na časovke nestíhal. Napriek tomu, že Saitama Criterium bola prakticky len exhibičná športová udalosť, mala predstavovať Froomeove prvé preteky po takmer päťmesačnej rehabilitácii.

Fanúšikovia sa síce tešili na jeho opätovnú prezenciu na pretekoch a stávky na cyklistiku (napríklad na https://extra.bet365.com/news/sk/ostatnesporty), no z dlhodobého hľadiska preňho bolo lepšie dopriať si ešte nejaký ten čas. 34-ročný jazdec mal kolíziu počas letného Criterium du Dauphine a zlomil si pritom stehennú kosť, lakeť, stavce a hrudnú kosť. Po nehode sa mnohí vyjadrili, že cyklista môže byť rád, že žije. V boku má ešte stále operačne vložený kov, ktorý by mu podľa plánov lekárov mal byť odstránený niekedy na začiatku novembra. Nad kolenom má taktiež voperované skrutky, no napriek tomu bol už v posledných týždňoch schopný opäť sa posadiť na bicykel.

Zdroj: Pixabay

V chôdzi má stále ťažkosti

O svojom návrate späť na kolesá Froome informoval svojich fanúšikov prostredníctvom selfie fotografie, ktorú zavesil na svoju sociálnu sieť len pred pár týždňami. Ako sám hovorí, zatiaľ to ide len pri nízkej intenzite a v „turistickom“ tempe. Momentálne je preňho údajne omnoho jednoduchšie bicyklovať ako kráčať. Pri chôdzi totiž za sebou ešte stále „ťahá“ pravú nohu, dokonca musel dlhšie používať i barle, pomocou ktorých sa dostával i na sedadlo bicykla. Ako však sám v rozhovore pre športovú televíziu oznámil, utrpel strašné zranenia a bude potrebovať ďalšie operácie.

Čaká ho ešte dlhá cesta ku komplému návratu k jeho zdravotnému stavu. Nehodu Froome opisuje ako hororovú. Aj keď by sa na Tour de France veľmi rád vrátil, trasu považuje za brutálne náročnú. Vyjadril sa, že je to najťažšia Tour trasa akú videl za posledných päť – šesť rokov. Čo sa týka Tour de France, ešte podľa neho absolútne nič nie je rozhodnuté. Povedal však, že sa pokúsi dostať späť do súťažnej formy ešte ďaleko predtým, ako sa vôbec začne diskutovať o tom, ktorý jazdec by na prestížnych pretekoch mal viesť jeho tím.

V tejto chvíli sa však absolútne nezaoberá akoukoľvek rivalitou medzi ním a jeho tímovými kolegami. Myslí si dokonca, že tím by mohol na budúcoročnej Tour de France viesť šampión Egan Bernal. Dodáva však, že si je istý, že sa v rámci svojej snahy vyliečiť všetky zranenia momentálne uberá tým správnym smerom, takže nateraz zostáva jeho nálada optimistická. Nič teda ešte nateraz nie je stratené.

Komentáre