Froomov poklus na vrchol hory Ventoux – 12. etapa

Kolízia Chrisa Frooma spolu s ďalšími dvoma jazdcami na ceste na vrchol hory Ventoux vytvorila situáciu, aká sa len tak často nevidí. Froome po kolízií so zaseknutou motorkou v dave nadšencov prišiel o bicykel a z núdze sa vydal do cieľa po vlastných. Tímové vozidlo dohnalo držiteľa žltého dresu až po pár stovkách metrov. Po ohodení neutrálneho bicyklu, ktorý mu nepasoval, Froome nakoniec dostal náhradný stroj a so stratou pár minút sa nakoniec dostal úspešne do cieľa. Organizátori po pretekoch prehodnotili situáciu a Britovi pridelili lepší čas. Veď za nehodu boli zodpovední nezodpovední diváci. Aktuálne výsledky sa teda po etape príliš nezmenili a Froome si udržal žltý dres aj naďalej.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

3

 Návrat víťazstiev Cavendisha

Britský jazdec, Mark Cavendish, si pred začiatkom Tour mohol vypočuť isté pochybnosti o svojej forme, avšak tie sa mu po štarte podarilo vyvrátiť celkom efektívne. Predtým, ako sa preteky vôbec poriadne dostali do hôr, si Brit siahol na prvenstvo hneď v štyroch etapách a potvrdil tak, že ten starý bojovný duch v ňom ešte stále je. Keďže preteky nakrátko na to opustil kvôli príprave na nadchádzajúce olympijské hry, je iba otázne, či by sa mu podarilo vyhrať aj v poslednej špurtérskej etape. Z tej si nakoniec odniesol prvé miesto Andre Greipel. So súčasným počtom etapových víťazstiev na Tour sa Cavendish nachádza iba o štyri víťazstvá za celkovým rekordom Eddyho Merckxa.

Picture1

Predčasný odchod Contadora

Jedným z hlavných konkurentov Chrisa Frooma o prvé miesto bol pred začiatkom Tour Španiel Alberto Contador. Spolujazdec Petra Sagana si od Tour veľa sľuboval a okolo nej naplánoval svoju sezónu. Podobne však ako aj Chrisa Frooma postretli početné pády na Tour v 2014 sa Contadorovi na päty nalepila smola hneď v prvej etape a pri páde utrpel ľahké zranenia. Tie ho síce hneď nevyradili z hry okamžite, no viditeľne mu strpčovali ďalšie účinkovanie. Po opätovnom páde to potom Contador v deviatej etape nakoniec celé zabalil.

Tour ukázala okrem spomínaných momentov aj mnoho príjemných momentov pre Slovákov. Petrovi Saganovi to tento rok išlo ako po masle a k celkovému zelenému dresu pridal ešte tri etapové víťazstvá, cenu za najvýbušnejšieho jazdca a dokonca aj tri dni v žltom drese. V poslednej etape iba o galúzky podľahol prvého Greipelovi. Počet celkových víťazstiev sa tak mohol vyšplhať takmer na štyri.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here