Svetový šampión mieri po svoj druhý titul Ronde. Tento víkend ho tím podporí na šampionáte Okolo Flámska, kde bude mať ako oporu skúseného Daniela Ossa a Marcusa Burghardta. K sebavedomiu Saganovi určite dopomohlo jeho víťazstvo týchto pretekov v roku 2016, kedy za sebou nechal Fabiana Cancellara a Sepa Vanmarckeho.

Sezónu mal zatiaľ netradičnú

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Dvadsaťosemročný Slovák mal zatiaľ dosť netradičnú zostavu kampaní v Classics. Nezúčastnil sa otváracieho víkendu v Belgicku kvôli tréningu v nadmorských výškach a zdebutoval len na E3 Harelbeke minulý týždeň po tom, ako v súťaži Miláno – San Remo skončil šiesty. Preteky vtedy nešli podľa plánu a náš reprezentant prišiel do cieľa o tri minúty neskôr ako víťaz Niki Terpstra. Po skončení Sagan povedal, že počas preteku sa necítil veľmi dobre.

Naposledy porazil Vivianiho

O dva dni neskôr však už zrejme bol opäť vo svojej koži a na Gent-Wevelgem si dokázal vybojovať šprintové víťazstvo, pričom porazil aj veľkého favorita Eliu Vivianiho z Quick-Step Floors. Pre Sagana to bolo už tretie zlato, ktoré sa mu pošťastilo v tejto súťaži získať. Podarilo sa mu preto potvrdiť svoje kvality a zvýšiť svoje šance na tento víkend, pretože jeho posledné víťazstvo na Gent-Welvegem bolo nasledované získaním titulu na preteku Okolo Flámska. To, ako bude vyzerať tipovanie na jeho víťazstvo na víkendových pretekoch sa môžete dozvedieť tu.

V tíme má strategických partnerov

Tento týždeň sa Peter Sagan rozhodol nezúčastniť Dwars door Vlaanderen, nakoľko pred dôležitým víkendom venovaným súťaži Okolo Flámska uprednostnil oddych. Burghardt a Oss sú túto sezónu jeho kľúčovými partnermi v Classics, pričom s Burghardtom spoločne už niekoľkokrát strategicky útočili aj na Gent-Wevelgem. Tak ako Sagan, aj jeho dvaja kolegovia uprednostnili odpočinok pred Dwars door Vlaanderen. K tomuto rozhodnutiu sa pripojil aj ďalší člen ich partie, Andreas Schillinger. Ostávajúci traja tímoví jazdci – Saganov brat Juraj, Maciej Bodnar a Christoph Pfingsten – sa k členom pripojili po absolvovaní Dwars door Vlaanderen, ktorý sa uskutočnil v stredu.

Finálna zostava tímu Bora-Hansgrohe na pretekoch Okolo Flámska: Peter Sagan, Marcus Burghardt, Daniel Oss, Maciej Bodnar, Christoph Pfingsten, Andreas Schillinger, Juraj Sagan.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here