Ak aj nie ste z okolia Žiliny, pravdepodobne ste už na sociálnych sieťach videli fotografie Slovákov hojdajúcich sa na adrenalínovej hojdačke v lese. Táto atrakcia v Lietavskej Svinnej ponúkala nielen návrat do detských čias a dávku adrenalínu, ale aj krásny výhľad na krajinu a Lietavský hrad pod vami. Mnohí na vrch Skalky chodili práve kvôli nej, no týmto krásnym chvíľam už odzvonilo – hojdačku na tomto mieste viac nenájdete. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Strom, na ktorom bola hojdačka pripevnená, totiž niekto zrezal. Turistov aj miestnych táto informácia veľmi zarmútila, pretože podobná atrakcia sa v tejto lokalite nenachádza a či je možné hojdačku zavesiť na iný strom sa momentálne nedá povedať. V minulosti bola táto atrakcia viackrát zo stromu zvesená a opakovane upevnená znova, pretože niekomu vadila prítomnosť ľudí na tomto mieste.

https://www.facebook.com/groups/turistikanasvk/permalink/10157112373571891/

Na Facebooku sa po spílení tohto stromu spustila búrlivá diskusia. Na jednej strane si mnohí myslia, že bol spílený neprávom. Vraj išlo o mladý strom, ktorý sa niekto rozhodol ilegálne zrezať preto, aby hojdačka nemala kde visieť, a preto, že na tomto mieste sa už viackrát vyskytlo množstvo neporiadku, ktoré tu turisti zanechali. Niektorí v tom teda vidia rázne rozhodnutie ako skoncovať s neporiadkom po turistoch a zároveň tiež s obľúbenou a vyhľadávanou atrakciou v lone prírody.

Youtube video jedného z návštevníkov atrakcie, rok 2018

Na druhej strane sa však mnohí odvolávajú na to, že ak bol strom riadne označený na výrub, nie je o čom diskutovať. Niektorí sa domnievajú, že strom dal zrezať vlastník lesa, alebo že atrakcia predstavovala pre ľudí nebezpečenstvo a jediným riešením, ako zabrániť ľuďom, aby sa na nej hojdali bolo zrezať tento strom. Čo je ale pravdou naozaj – či to bola iniciatíva niekoho z tamojšej obce, alebo bolo strom naozaj nutné sťať, to momentálne s istotou nevie povedať nikto. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here