Andrej Danko a jeho aktivita je veľmi často diskutovanou témou na Slovensku. Pozornosti médií a internetu neušiel ani jeho stožiar, ktorý dal predseda parlamentu postaviť pred NRSR s cieľom výškou prekonať stožiar pred maďarským Parlamentom pri Dunaji.

Internet sa však aktuálne baví na tom, že výsledky porovnávania týchto dvoch stožiarov nie sú vôbec pre Slovákov priaznivé a nový stožiar so svojou výškou 30 metrov ten maďarský neprekonal.

zdroj: cas.sk

Podľa informácii, ktoré sa objavili na webe Demagog.sk, je maďarský stožiar vysoký až 33 metrov. Portál sa opiera o 3 nezávislé zdroje. Prvým je oficiálna stránka maďarského Parlamentu, druhým je článok dokumentujúcu prerábku celého námestia, na ktorom stožiar stojí a tretí je zmienka v sprievodcovi o Budapešťou.

Viac ako 40-krát sa v našich médiách objavilo tvrdenie, že stožiar v Budapešti má 27 metrov. Nie je to pravda. Podľa…

Uverejnil používateľ Demagog.SK Pondelok 16. septembra 2019

Je veľmi nepravdepodobné, že by maďarská strana všetky tieto údaje po postavení slovenského stožiara zmenila. Všetko teda nasvedčuje tomu, že Andrej Danko mal prístup k nepravdivým informáciám a slovenský stožiar je teda nižší, ako ten maďarský. 

Komentáre