Andrej Danko sa opäť stáva terčom posmeškov. Po víkendovom účinkovaní v politickej relácii, v ktorej sa stretol s predsedom extrémistickej strany ĽSNS Mariánom Kotlebom, sa predviedol aj v priamom prenose známeho slovenského rádia. Ostrieľaný moderátor Braňo Závodský, ktorý na predstaviteľoch politickej scény nenechá nitku suchú, sa držal svojich pravidiel a „kapitána“ poriadne podusil. Keďže rozhovory s politikmi sú vždy vysielané v éteri rádia aj live na sociálnej sieti, mnohým neušlo, že Andrej Danko sa zdá byť akýsi… spoločensky unavený. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: facebook.com/zomriofficial/

Vysvetlenie prišlo hneď po prvej otázke moderátora, ktorý sa pýtal na nedávnu Dankovu návštevu v Rusku, konkrétne na vojenskú prehliadku na Červenom námestí, ktorej sa predseda nášho parlamentu zúčastnil. Ak si teda poslucháči a diváci mysleli, že Danko je pod vplyvom alkoholu, majú pravdu. „Trošku som omámený, lebo som zapíjal večer smútok po tom hokeji. Včera to bolo hlavne pre nás všetkých smutné, ale som hrdý na to, ako bojovali,“ znela jeho prvotná reakcia na otázku týkajúcu sa jeho účasti na podujatí v Rusku.

Ja Vás mám strašne rád, ale…

Danko neprekvapil a aj v tomto rozhovore volil komplikované a na porozumenie náročné odpovede. Nechýbali ani situácie, počas ktorých si s moderátorom vzájomne skákali do reči a nechceli jeden druhého nechať dohovoriť myšlienku.

Ukážka z rozhovoru ( video z FB stránky rádia, minutáž: približne 6:10) : 

Danko: … ja Vás mám strašne rád, ale teraz…

Závodský: No veď ale ja Vás tak isto, ale…

Danko: Ale trochu kľudu, lebo to už splietate… 

Zdroj: facebook.com/zomriofficial/ (komentár používateľa Ľuboš Kysel)

Vyjadrenia Andreja Danka, ktoré odzneli v dnešnej relácii, mnohých Slovákov pobavili, no i pobúrili. Politik síce možno naozaj nebol vyslovene opitý, no „opicu“ na ňom bolo vidieť i počuť a tak pánovi Dankovi prajeme skoré vytriezvenie. Otázkou teda zostáva už len to, čo sa počas tohto rozhovoru muselo odohrávať v myšlienkach pána Závodského. Nech to však bolo hocičo, myslíme si, že na tento rozhovor tak rýchlo nezabudne.

Komentáre