Aj napriek tomu, že oživenie ekonomiky na Slovensku nabralo rýchlejší spád, ako vláda avizovala, niektoré prevádzky sú stále zatvorené. Nosenie rúšok sa zvoľnilo, deti postupne pôjdu do škôl, reštaurácie a bary už vítajú prvých zákazníkov aj vo vnútorných priestoroch, no fitness centrá sú stále prevádzkované len v obmedzenom režime. A tí, ktorí nemajú možnosť sprístupniť klientom vonkajšie športoviská, majú smolu. Ako túto skutočnosť komentuje vláda a čo odkazuje štrajkujúcim majiteľom fitness centier, ktorí začali blokovať diaľnice?

Premiér SR, Igor Matovič
Zdroj: facebook.com/igor.matovic.7

V nedeľu večer sa premiér Igor Matovič v statuse na sociálnej sieti prihovoril všetkým klientom fitness centier aj ich prevádzkovateľom. Na úvod poznamenal, že on do posilňovne nechodí, no podporuje ich. Vysvetlil, že téma otvárania fitness centier už bola prerokovaná vedcami a zdravotníkmi, no keďže sa jednohlasne nezhodli, ponechali ich ešte preventívne zatvorené. Ďalšie otvorenie tejto témy by malo prebehnúť práve dnes. V prípade, že otvorenie fitness centier bude stále rizikom pre zdravie spoločnosti, vláda má plán, ako podporiť ich prevádzkovateľov: “Ak konzílium naďalej bude trvať na zatvorení fitiek, presadím v koalícii odškodné pre fitká v duchu, aby ľudia nad 40 rokov získali voľné vstupky, ktoré preplatí štát,” znejú slová premiéra.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

A čo štrajky na diaľniciach? V tom má premiér jasno: “Jediný kto rozhodne o prípadnom otvorení fitiek bude konzílium, nie blokáda diaľnice. Blokáda diaľnice však dosiahne niečo iné – ak konzílium nerozhodne o otvorení fitiek, mne ani len nenapadne rozmýšľať o akejkoľvek inej podpore fitiek, ako som písal vyššie.” Keďže majitelia fitness centier zvážili jeho slová, protest nakoniec zrealizovali v mernejšej forme, na čo premiér dnes reagoval slovami vďaky. “Som veľmi rád, že si organizátori blokovania diaľnice dali povedať a rozhodli sa pôvodný plán nakoniec neuskutočniť – a svoj protest zrealizovali len spomalenou jazdou. Úprimne ďakujem za to, že majitelia fitiek odmietli politizáciu čisto hygienickej otázky… A preto, ak majú záujem, pozývam dnes na stretnutie na Úrad vlády.”

Fitnesscentrum
Zdroj: pixabay.com

Premiér Matovič tiež hovorí o tom, že by v takomto prípade predložil návrh zákona, ktorý by úmyselné blokády premávky považoval za trestný čin, pretože ide o obmedzovanie slobodného pohybu iných osôb. Dodáva tiež, že fitness centrum nie je v týchto chvíľach takým bezpečným miestom, ako by si mnohí z nás mohli myslieť. Ako konkrétny príklad uvádza prípad z Južnej Kórei, kde jeden klient fitka nakazil 112 ľudí.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here