Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Dva veľké obchodné reťazce pôsobiace na slovenskom trhu sa rozhodli vyjsť v ústrety najohrozenejším. V súvislosti s vírusom COVID-19 sa Lidl a Kaufland rozhodli, že vyhradia hodiny, počas ktorých si budú môcť prísť nakúpiť seniori. Nákup si budú môcť urobiť vo všetkých prevádzkach spomínaných reťazcoch na Slovensku. Mladších obyvateľov štátu žiadajú o pochopenie a a tiež o to, aby si prišli nakúpiť v inom čase. 

Zdroj: pixabay.com

Prednostné nakupovanie pre seniorov, ktorí sú rizikovou skupinou pandémie koronavírusu, je vyhlásené na každý deň v týždni v čase od 13.00 do 14.30. Ako informuje sieť predajní Lidl Slovensko, nie je v silách zamestnancov zabezpečiť dodržiavanie tohto odporúčania, preto je na ohľaduplnosti každého z nás, kedy si príde urobiť svoj nákup a či bude toto vyhlásenie v záujme zdravia seniorov rešpektovať. 

pixabay.com

Podobne to po novom platí aj v Česku. Od 19.marca tu môžu seniori vybaviť nákupy v potravinách, drogériách a lekárňach v čase od 10.00 do 12.00 h. Česká vlád tiež konkretizovala, že do skupiny ľudí, ktorí majú nárok na prednostný nákup spadajú občania nad 65 rokov.

Komentáre