Počet nakazených na Slovensku stále stúpa a tak sa nová vláda pod vedením Igora Matoviča prijíma nové opatrenia. Ochranné rúško na tvár si budú musieť obyvatelia Slovenska nasadiť všade mimo svojho vlastného bydliska. Ide o jedno z celkovo 40 nových opatrení vlády.

Toto nariadenie sa bude týkať akéhokoľvek priestoru, okrem vlastného bydliska. V praxi to bude znamenať, že vo chcíli ako výjdete z domu, budete musieť mať zakrytú tvár ochranným rúškom. V miestach, kde vznikajú rady, bude vydané odporúčanie na dodržiavanie minimálnych odstupov a pri vstupe do nemocníc sa bude merať telesná teplota.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Vláda sa taktiež chystá požiadať partnerov v Česku o zrušenie zákazu exportu liekov Darunavir a Ribavinir, o ktoré má Slovensko záujem. Zároveň dochádza aj k predĺženiu opatrenia zákazu akýchkoľvek hromadných podujatí až do odvolania. Ústredný krízový štáb zatiaľ podľa hlavného hygienika Slovenskej republiky neuvažuje o úplnom zákaze vychádzania: „Ak sa bude situácia zhoršovať, príde aj k zákazu vychádzania. Ale to by už pravdepodobne musel byť vyhlásený núdzový stav pre celú republiku,“ dodal Ján Mikas.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here