Ministerstvo vnútra varuje Slovákov pred falošným policajtom, ktorý bol videný ako zastavuje autá a vykonáva cestné kontroly. Mladý muž, ktorého identita zatiaľ nie je známa, zrejme využíva momentálnu situáciu v krajine vo svoj prospech a pracovníci MVSR sa domnievajú, že sa týmto spôsobom obohacuje na fiktívnych pokutách, ktoré vystavuje nič netušiacim vodičom.

Ministerstvo vnútra upozorňuje na falošného policajta
Zdroj: facebook.com/policiaslovakia

Podľa informácií z Ministerstva vnútra mal tento muž vydávajúci sa za policajta vykonať falošnú cestovnú kontrolu v nedeľu 17. mája v okrese Senec, videný tu však bol už viackrát. Má jazdiť na motorovom vozidle Seat EXO ST bielej farby s bratislavským evidenčným číslom a nálepkami Pitbull. Auto je tiež vybavené kamerou. Ministerstvo vyzýva všetkých, ktorí majú podozrenie, že ich tento „policajt“ na ceste zastavil a vykonával falošnú cestovnú kontrolu, alebo sú si istí, že sa stali obeťou jeho podvodu, aby sa prihlásili na Úrade inšpekčnej služby ministerstva vnútra na e-maile uis@minv.sk.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Zatiaľ nie je známe, koľko vodičov podstúpilo takúto falošnú cestnú kontrolu, nie je vylúčené ani to, že páchateľovi sa podarilo finančne obohatiť na fiktívnych pokutách, ktoré vodičom rozdal. S podobným prípadom sa stretli českí policajti počas minulého roka. Vtedy riešili prípad príslušníka policajného zboru, ktorý neoprávnene pokutoval vodičov vo svojom voľnom čase. Či aj na Slovensku ide o policajta alebo len o špekulanta, ktorý sa snaží zapadnúť v dave a zarobiť na tom, zatiaľ nevie povedať nikto, no veríme, že s vašou pomocou sa podarí podvodníka vypátrať a náležite ho za tento čin potrestať.

Komentáre