Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Mladý podnikateľ z Košíc, 30 ročný Dávid rozbehol koncom júla tohto roku pyramídovú hru je za mrežami a na slobodu sa tak skoro asi nepozrie. Svoje „podnikanie“ a celé svoje pôsobenie na trhu prezentoval ako odborné finančné poradenstvo, no sám seba dostal do fázy, kedy výnosy a staré dlhy splácal investíciami svojich nových zákazníkov. Na všetko sa však po čase prišlo a dnes sa na svet pozerá už spoza mreží.

Celá jeho podnikateľská činnosť, ak sa to tak dá vôbec nazvať, vytvorila škody vo výške 133 tisíc EUR. Ako informoval portál SMErodák z Medzeva bude naďalej stíhaný väzobne. „Krajský súd v Košiciach v trestnej veci Dávida G., obvineného zo zločinu podvodu a z prečinu neoprávneného podnikania, zamietol sťažnosť obvineného proti uzneseniu Okresného súdu Košice-okolie o jeho väzbe. Zamietol aj sťažnosť prokurátorky Okresnej prokuratúry Košice-okolie,“ uviedla hovorkyňa košických súdov pre portál SME.

zdroj: Facebook

Údajný podvodník tak naďalej zostáva za mrežami s hrozbou trestu odňatia slobody na 10 rokov. V prípade, že bude celková škodová suma na základe vyšetrovania navýšená, preberie prípad Národná kriminálna agentúra. V tom prípade mužovi hrozí aj sprísnenie klasifikácie jeho prípadu, na základe čoho by mu hrozil trest odňatia slobody až do výšky 15 rokov.

Komentáre