Už sme si zvykli, že Dubaj je mesto rekordov a inovácií. Metropola, ktorá sa počas rokov z beduínskej dedinky vyvinula v jedno z najmodernejších miest sveta, chystá ďalšie svetové „naj“! Vybuduje najvyššie položený nekonečný bazén na svete.

Dubaj v posledných rokoch patrí k najobľúbenejším exotickým destináciám. Turisti tam smerujú hlavne v zime, aby sa na miestnych piesočných plážach ohriali na slnku, zaplávali si v Perzskom zálive a obdivovali skvosty tamojšie modernej architektúry. Dubaj je svojimi megalomanskými projektami priam preslávený.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Mesto sa pýši najvyšším mrakodrapom sveta Burj Khalifou, najväčším obchodným centrom a najluxusnejšími hotelmi. Za zmienku stojí napríklad aj hotel Burj al-Arab, ktorý je vybudovaný vo tvare plachetnice a patrí medzi najfotografovanejšie budovy sveta.

Na umelo vytvorenom ostrove Palm Džumejrah (Palm Jumeirah) sa teraz chystá výstavba ďalšieho svetového naj! Skvost vznikne na päťdesiatom poschodí päťdesiatdva poschodovej budovy Palm Tower, kde chce Dubaj postaviť nekonečný bazén. Výstavba, ktorú má pod palcom developer Nakheel, už začala a tak nebude trvať dlho a ľudia si budú môcť zaplávať vo výške 210 metrov nad zemou!

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here