Mladá krava žijúca v Poľsku na farme žila svoj život tak ako väčšina ich populácie. Zatvorená vo výbehu alebo v nejakej inej ohrade. Snívala o voľných otvorených pastvinách a divočine. Možno ju k tomu viedol aj obraz ktorý mala skoro každý deň pred očami. Stáda divých bizónov žijúcich tam vonku za ohradou.

zdroj: RAFAL KOWALCZYK

Táto tuláčka ušla zo svojej farmy ešte začiatkom roka 2017 a dnes, o rok neskôr sa objavili jej fotografie a zábery ako si žije svoj voľný život s novou rodinou v poľskom lese Bialowieza, neďaleko Bieloruska. Snímky zachytávajú túto tuláčku ako je šťastná v novom veľkom stáde divokých bizónov. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Zatúlanú kravu objavil ornitológ Adam Zbyryt ešte v novembri minulého roka, ktorému udrela do očí vďaka jej odlišnému sfarbeniu oproti zvyšku stáda. Zbyryt si najskôr myslel, že sa jedná len o farebnú mutáciu bizóna, no po detailnejšom preskúmaní záberov zistili že sa jedná o kravu rasy Francúzska Limousin.

Tento týždeň kravu aj s jej stádom objavil biológ Rafal Kowalczyk. Biológovia varujú, že začlenenie do stáda môže uškodiť aj jej aj populácii bizónov a preto ju bude treba čím skôr odchytiť.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here