Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Švajčiarsko nie je len o smradľavom syre a čokoláde, ale hlavne o diskrétnosti citlivých informácii a kvalite služieb. S týmto duchom bola vyvinutá aj aplikácia Threema, ktorá má svojim používateľom zaistiť diskrétnosť a hlavne zabrániť akémukoľvek úniku informácii.

Threema vznikla v decembri 2012. Jej zakľadateľom je Manuel Kasper (iniciály M.K., to nemôže byť náhoda), ktorý ako dôvod jej vzniku uviedol, že aplikácia WhatsApp je veľmi jednoducho ovládateľná, no zároveň je aj bez akéhokoľvek zabezpečenia! Názov Threema je odvodený od akronymu End-to-End-Encrypting-Messaging Application (EEEMA) s tým ale, že prvé písmená „E“ boli nahradené anglickým slovom tri (three).

zdroj: SME.sk

Všetky servery má aplikácia uložené vo Švajčiarsku, ktoré nie je členom Európskej únie a na poskytovanie informácii tretím stratám, alebo štátnym orgánom má svoje zákony. Aplikácia Threema sa môže zdať byť na Slovensku veľmi málo používanou, no treba si uvedomiť, že v roku 2018 mala celosvetovo viacej ako 5 miliónov aktívnych používateľov. Spoločnosť dokonca vytvorila pre svojich zákazníkov aj Threema Web, čo je aplikácia prispôsobená pre počítače.

Po stiahnutí aplikácia do vášho mobilného zariadenia Vám okamžite ukáže, ktorý z Vašich kontaktov má aplikáciu tiež. Zabezpečenie aplikácie je tak dômyselné, že ak chcete mať istotu o tom, či ste naozaj spojený s tým kým naozaj chcete, musíte si vzájomne naskenovať QR kód. Aplikácia Vám taktiež dokáže ukázať bezpečnú mieru spojenia za pomoci farebných svetiel – červená, žltá a zelená, pri čom zelená signalizuje bezpečné spojenie.

O bezpečnosti aplikácie hovoria aj jej užívateľské recenzie, ako napríklad: „Ak by to dokázali policajti čítať, už by som bol dávno v base!“ alebo „Je to určite bezpečné, používajú to aj politici vládnej strany!“ Či to tak je alebo nie Vám povedať nevieme, no na Slovensku je Threema aktuálne veľmi diskutovanou témou!

Komentáre