Futbalista Cristiano Ronaldo má zrejme poriadny problém. V očiach svojich priaznivcov dosť klesol po tom, ako ho americká modelka Kathryn Mayorga v roku 2009 obvinila z toho, že ju znásilnil. Všetky obvinenia samozrejme poprel a povedal, že to nie je pravda, no na povrch vyplávalo, že jej o rok na to vyplatil nemalú sumu peňazí, aby kauzu ďalej nerozmazávala a stiahla sa. Po rokoch sa však rozhodla mlčanie prelomiť a začať bojovať o spravodlivosť znova. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Modelka tvrdila, že ju slávny futbalista znásilnil na hotelovej izbe v Las Vegas a domáhala sa spravodlivosti. Ronaldo v tom čase jej tvrdenia rázne poprel a záležitosť vybavil prostredníctvom tučného balíka peňazí, ktorý mal byť považovaný za mimosúdne vyrovnanie a spor tým pádom považoval za vybavený. Modelka sa však zastaviť nedala a po desiatich rokoch stále chce na súde bojovať o svoju pravdu. Úrady v Las Vegas však vraj nemajú dostatok dôkazov na to, aby mohlo byť na Ronalda podané trestné oznámenie. Okrem iného sa Ronaldovi právnici oháňajú už spomínanou nemalou sumou peňazí, ktorú modelke v roku 2010 zaplatil v rámci mimosúdnej dohody. Išlo o sumu 375-tisíc dolárov a incident považovali za vybavený. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Právnici športovca neoblomne zastávajú názor, že tisíce dolárov vyplatené na modelkin účet nemali byť jeho priznaním viny, ale snahou udržať falošné obvinenie a údajne nepravdivý príbeh o znásilnení v tajnosti, mimo novinárov a televízií. Právnici modelky sú však odhodlaní túto dohodu s Ronaldom zrušiť a začať súdny proces.

Ronaldo so svojou aktuálnou priateľkou Georginou Rodriguez
Zdroj: dailymail.co.uk

Na Ronaldovej strane okrem vplyvných právnikov stojí aj jeho partnerka Georgina Rodriguez a jeho matka Dolores. Minulý rok v októbri sa na margo incidentu z roku 2009 vyjadril týmito slovami: „Pevne popieram obvinenia, ktoré boli proti mne vznesené. Znásilnenie je odporný zločin, ktorý je proti všetkému, za čo som a v čo verím.“ Jeho právnici si myslia, že Kathryn Mayorga sa rozhodla oprášiť a znovu otvoriť 10 rokov starú kauzu, pretože ju inšpirovali príbehy žien z celého sveta, ktoré obleteli internet pod hashtagom #MeeToo. Možno je však pravda taká, že slečne došli peniaze a zmluva, ktorú s Cristianom podpísala v roku 2010 sa jej už nezdá taká výhodná a spravodlivá ako vtedy… Nuž, uvidíme, ako sa kauza vyvŕbi a kto zo súdu nakoniec odíde ako víťaz.

Komentáre