Benátky patria k tým najkrajším a najromantickejším mestám v Európe. Denne ich navštívi veľké množstvo turistov z celého sveta, a tak sa rozhodol starosta tohto mesta vyťažiť z turizmu ešte viac ako doteraz. 

Už dlhé roky bolo problémom v tomto meste to, že denní turisti a výletníci, ktorí prichádzali do Benátok nemuseli platiť žiadny poplatok a do mesta sa mohli dostať cez Ponte della Libertà (Liberty Bridge) za menej ako 1,50 € autobusom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

V minulosti turisti a návštevníci mesta platili tzv. hotelovú daň až v prípade, že ostali v meste aj na noc. S návrhom platiť vstupné do mesta pre turistov, ktorí sa v Benátkach zdržia len jeden deň, prišiel sám starosta Luigi Brugnaro. Ten svoje rozhodnutie argumentoval tým, že sa snaží len chrániť tých, ktorí žijú, študujú a pracujú v meste. Vďaka tomuto vstupnému budú mať lepšie možnosti riadiť mesto a udržiavať ho ešte viac čisté. Ďalším dôvodom tohto kroku bol aj tzv. nadturizmus, pretože každoročne navštívi Benátky približne 25 miliónov ľudí a turistov, no len jeden z piatich ostane dlhšie ako jeden deň.

View this post on Instagram

Photo from bird fly.

A post shared by Men's Journal (@classyx_dose) on

Koľko bude stáť vstupné do Benátok?

Poplatok sa bude platiť od mája tohto roka a jeho výška budú tri eurá. Budúci rok by sa mal zvýšiť dvojnásobne, teda vstup do mesta bude šesť eur na osobu. Podľa predbežných očakávaní by mal tento krok navýšiť mestskú kasu ročne až o 20 miliónov eur. Benátky tak budú prvým mestom na svete so vstupným poplatkom pre denných návštevníkov. Starosta sa však nebojí toho, že by sa snížil počet turistov, pretože mesto je známe svojou jedinečnou polohou a krásnou architektúrou.

Komentáre