Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Pekáreň sídliaca vo francúzskom Saint-Bonnet-de-Mure v regióne Lyon rozpútala poriadny škandál. Za všetko môže koláčik poliaty čokoládovou polevou, ozdobený očami a ústami. Problémom však nebola jeho cena (2,70€) ani zloženie. Všetko spočívalo v tom, že nápadne pripomínal tvár černocha a práve pre toto bola prevádzka obvinená z šírenia rasizmu.

Pekárenský výrobok s názvom Mamadou bol zákazníkmi označený za karikatúru černocha znázorňujúcu čiernu tvár s očami a veľkými otvorenými ústami. Cez Snapchat a Twitter sa začalo polemizovať o tom, že prevádzka prekročila určité hranice a tento výrobok bol v priebehu niekoľkých hodín naozaj stiahnutý z predaja. Vedenie pekárne fungujúcej už desaťročia sa všetkým dotknutým zákazníkom ospravedlnilo: „Veľmi nás mrzí, čo sa stalo, nechceli sme nikoho uraziť ani sa nikoho dotknúť. Naša pekáreň definitívne odstránila tento produkt z predajných pultov.“

Vo Francúzsku však takéto škandály nie sú novinkou, v minulosti sa už v pekárenskom priemysle s podobnými „nedorozumeniami“ zákazníci mali možnosť stretnúť. Nie všetkým pochopiteľne tieto cukrovinky prekážali. Jedna zo zákazníkov bielej pleti sa vyjadrila, že ak by bola černoška, neurazila by sa, práve naopak – jej tieto koláčiky prišli roztomilé a kúpila by si ich aj tak. Záleží teda na povahe a na tom, ako veľmi sme ochotní pustiť si takéto (možno nepodstatné) maličkosti k srdcu.

Komentáre