Kto by to bol povedal, že na vidieku žijú okrem ľudí aj zvieratá, ktoré vydávajú im prirodzené zvuky? Určite by to neboli susedia Francúzky Corinne Fesseau vlastniacej kohúta. Tí sa totiž sťažovali na hluk, ktorý zviera na dennom poriadku doobeda robieva. Vraj ich budí a obťažuje svojím hlasným kikiríkaním. Vyžadovali, aby majiteľka svojho kohúta zabila alebo vyriešila situáciu s nadmerným hlukom.

Zdroj: pixabay.com

Kohút Maurice, ako ho majiteľka nazýva, sa však nedá vypnúť ako detská hračka, a keďže ho nechcela zabiť, nemala situáciu s hlukom ako natrvalo vyriešiť. Rozhodla sa teda dať ho do domu, a na dvor ho púšťať až o pol deviatej ráno, aby predišla ďalším problémom. Obec Saint-Pierre d’Oléron ležiaca na jednom z ostrovov na západe Francúzska, láka tiež dovolenkárov, ktorí si na francúzsky vidiek chodia vyvetrať hlavu a oddýchnuť si.

Zdroj: pixabay.com

Ani držanie kohúta v dome však nepomohlo a spor sa nepodarilo urovnať ani starostovi dediny – sťažnosť sa ocitla až na súde. Susedia požadovali, aby kohúta zabila, alebo ho do 15 dní zo svojho pozemku odstránila inak. Ak sa ho nevzdá, tak vyžadujú aspoň to, aby bol Maurice ticho a nerušil ich bežný život. Súd však rozhodol v prospech kohúta Mauricea a jeho majiteľky Corinne – kohút nielenže môže voľne behať po záhrade a kikiríkať, koľko chce, no susedia musia Corinne ešte zaplatiť aj 1 000€ ako odškodné. Corinne dúfa, že tento prípad prinúti ľudí rozmýšľať a menej sa sťažovať na normálne veci patriace k vidieku, akými sú okrem kikiríkania kohúta aj iné zvuky zvierat, alebo zvonenie kostolných zvonov, ktoré dovolenkárov vraj tiež otravuje.

Komentáre