Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Člen extrémistickej politickej strany Ľudová Strana Naše Slovensko, Milan Mazurek, sa dnes opäť postavil pred súd. Dôvodom boli hanlivé slová, ktoré na adresu Rómov, moslimov a imigrantov vyslovil v živom vysielaní žilinského rádia Frontinus ešte v októbri 2016. Rasizmus a extrémizmus ho vyšli poriadne draho a z dnešného súdneho pojednávania odišiel s poriadne vysokým trestom!

Zdroj: facebook.comAsi najväčšou ranou bude pre Mazureka stopka v parlamente – Najvyšší súd mu totiž tento poslanecký mandát odobral. Podobný prípad sa v histórii Slovenska ešte nestal. Ďalším trestom pre bývalého poslanca NR SR je finančná pokuta vo výške 10- tisíc eur. Za prejavy extrémizmu a rasizmu v živom vysielaní rádia Frontinus mu bola v roku 2018 Špecializovaným trestným súdom v Banskej Bystrici vymeraná pokuta vo výške 5-tisíc eur, ktorú sa však Najvyšší súd dnes rozhodol zdvojnásobiť.

Milan Mazurek v éteri rádia Frontinus v roku 2016

https://www.youtube.com/watch?v=jS-04ZZcAD8

Milan Mazurek tak bol po takmer 3 rokoch od spomínaného rozhovoru v rádiu oficiálne a právoplatne odsúdený Najvyšším súdom Slovenskej republiky za hanobenie národa, rasy či presvedčenia. Mazurek počas všetkých procesov, ktoré na súde prebehli tvrdil, že je nevinný… Do Národnej Rady sa však môže prebojovať znova, musí však zaplatiť 10-tisícovú pokutu, aby mohol riadne kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. Otázne však zostáva, či si u ľudí udržal dôveru, a koľko ľudí ho vo voľbách po tomto fiasku do parlamentu zvolí.

Komentáre