Uplynulý utorok rozhodol najvyšší Európsky súdny dvor o tom, že červená podrážka patrí topánkam Christian Louboutin. Aj takto by sa zjednodušene dalo preložiť rozhodnutie Európskeho súdneho dvora o spore medzi ikonickou módnou značkou Christian Louboutin a holandským výrobcom topánok, firmou Van Haren.

Pre tých ktorí nevedia, Christian Louboutin je ikonická módna značka ktorej produkty nosia hviezdy svetového formátu ako Kendall Jenner, Rihanna alebo dokonca aj Melania Trump, ktorá je často vídaná v ikonických lodičkách s červenou podrážkou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: miamidesigndistrict.net

Až doposiaľ, si žiadna značka nemohla uplatňovať autorské práva na konkrétny tvar oblečenia alebo jeho farbu. V utorok však súd už rozhodol, že pokiaľ sa jedná a špeciálnu farbu presne na konkrétnej časti odevu, je to už iné. Tu sa autorské práva už uplatniť dajú.

Vyjadrenie Christiana Louboutina: „Už 26 rokov je pri pohľade na topánky s červenou podrážkou každému jasné, kto ich vyrobil….predsa Christian Louboutin!“  

Prípad sa teraz vráti späť na súd do Haagu, kde s najväčšou pravdepodobnosťou tento rozsudok potvrdia a stane sa tak právoplatným.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here