Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )
V rámci vianočného predstavenia Kráľovského baletu The Sleeping Beauty, ktoré sa bude hrávať v budove londýnskej Kráľovskej opery na počas vianočnej sezóny, sa módny návrhár Christian Louboutin rozhodol pre vytvorenie špeciálnej módnej kolekcie. Tá je zasvätená práve tejto inscenácii – vytvoril totiž kolekciu obuvi úzko spätú s témou Spiacej krásy. Svetoznámemu kráľovi ženských botníkov sa tak podarilo vytvoriť prekrásnu rozprávkovú kolekciu, ktorá osloví nejednu ženskú dušu. Návrhár vybral 2 zo svojich doterajších modelov a rozhodol sa ich upraviť podľa námetu baletného predstavenia. 

 

MIRAGIRL / Zdroj: vogue.fr
Prvým vynoveným kúskom je jedinečný červený model Miragirl vytvorený z priehľadného materiálu, ozdobený kamienkami a oživený jemnou hodvábnou stuhou, ktorý vzdáva hold tradičnej baletnej obuvi. Červená farba dodáva modelu iskru, no dostupný je aj v zlatom variante, či dokonca bez ihličkového opätku, čo ocenia predovšetkým ženy, ktoré milujú módu, no zároveň si potrpia na pohodlie.
Zdroj: vogue.fr
Druhý model sa v rozprávkovej verzii objavil hneď v dvoch prevedeniach. Ide o lodičky čiernej alebo telovej farby, ktorých dominantou sa stali tŕne umiestnené na opätku. Inšpiráciu návrhár čerpal z baletnej scény Rose Adage, kde sa spomína zakliate vreteno, ktorým sa pichne mladá Aurora – práve vreteno mal návrhár metaforicky premeniť na opätok topánky. Model sa oficiálne nazýva Spiaca ruža.
Zdroj: vogue.fr

Limitovaná edícia lodičiek Sleeping Beauty je teraz k dispozícii v butiku Christian Louboutin na Mount Street v Londýne. Christian prisľúbil, že za každý predaný pár topánok z tejto kolekcie venuje jeden pár baletných topánok Kráľovskej opere. Tanečníci Kráľovského baletu ročne použijú viac ako 6-tisíc baletných topánok. Zaujímavosťou je, že pri jednom predstavení baletu Spiaca krása použije balerína až 3 páry baletných topánok. 

Komentáre