piatok, 16. apríla 2021
Úvod Headline Kefku z použitej maskary nevyhadzujte! Týchto 7 vecí s ňou viete urobiť...

Kefku z použitej maskary nevyhadzujte! Týchto 7 vecí s ňou viete urobiť aj po tom, ako oficiálne prestane slúžiť

Riasenka rozhodne neslúži len na farbenie mihalníc...

Minuli ste práve svoju riasenku a chystáte sa obal i kefku z nej hodiť do odpadu? Spomaľte! Kefku z riasenky viete ešte niekoľkokrát využiť vo váš prospech. Namiesto toho, aby ste túto skvelú beauty pomocníčku vyhodili do plastového odpadu, sa teda môžete inšpirovať nasledujúcimi tipmi, ktoré ocení nejedna dáma túžiaca po dokonalom looku a čistej domácnosti!

Zdroj: pixabay.com

Úprava obočia

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Okrem mihalníc vám môže takáto kefka poslúžiť aj na úpravu obočia. Pred použitím ju treba, samozrejme, poriadne zbaviť nečistôt a tmavej farby, a potom už čistou a suchou kefkou viete namaľované obočie skrotiť pre dosiahnutie prirodzenejšieho vzhľadu.

Preč so zbytočnou vrstvou maskary na mihalniciach

Nová maskara vie mihalnice potrápiť, záleží však na značke alebo type kefky. Nové maskary však zvyknú byť k našim riasam až príliš štedré, čo však nie vždy potrebujeme. Ak máte teda na riasach viac farby ako je potrebné, použite starú ( samozrejme opäť čistú a suchú) kefku a prejdite nimi po už nafarbených riasach, aby ste z nich odstránili prebytočnú vrstvu maskary. Praktické, však?

Hydratácia nebola nikdy jednoduchšia 

Rovnako ako pleť, aj riasy potrebujú z času na čas hydratáciu. Docielime ju pomocou ricínového, olivového alebo kokosového oleja, ktorý na riasy dokážeme naniesť práve pomocou čistej kefky z maskary. Jednoduchá aplikácia, zaručený výsledok!

Zdroj: pixabay.com

Dajte zbohom odrastom vo vlasoch

Pri domácom farbení vlasov sa občas nepodarí docieliť taký efekt ako v kaderníckom salóne. Odrasteným korienkom vlasov však viete pomôcť práve „nepotrebnou“ kefkou z riasenky. Farbu ňou dostanete až priamo ku korienkom, čím docielite dokonalé prekrytie pôvodnej farby vlasov. Tento trik je ideálne aplikovať na zakrytie šedín, prípadne si ňou doma viete dopomôcť aj pri bežnom domácom farbení.

Peeling na popraskané pery

Najmä v zimnom období nás trápi suchá koža a popraskané pery. Siahame preto nielen po hydratačných krémoch, ale aj po peelingoch, ktoré pomôžu pokožke zbaviť sa odumretých častí a zjemnia ju. Suchým perám vie vyčistená kefka z riasenky efektívne pomôcť. Stačí ju aplikovať spolu s peelingom na pery (alternatívou teoreticky môže byť aj zubná kefka, avšak pri nej záleží, akú tvrdosť štetiniek používate). Takýto peeling si viete vyrobiť aj doma, a to zmiešaním 1ČL medu, 1ČL cukru a trošky olivového alebo kokosového oleja. Zmes naneste kefkou na pery a počas niekoľkých minúť ich ňou masírujte. Na záver pery opláchnite a hydratujte.

Zdroj: pixabay.com

Náhrada drôtenky

Pri upratovaní ešte zostaneme. Štetec z riasenky sa dá využiť napríklad aj v kúpeľni alebo v kuchyni, a to na vyčistenie nečistôt na vodovodných kohútikoch či medzier medzi obkladačkami.

Vyčistite klávesnicu počítača

Okrem využitia v kozmetike nájde takáto kefka využitie aj pri upratovaní. Ak vás hnevajú nečistoty v klávesnici, práve ste našli skvelého pomocníka, ktorý váš problém vyrieši. Prach alebo malé nečistoty zmiznú raz-dva!

Tak ako, dámy? Stane sa po prečítaní tohto článku z riasenkovej kefky váš nový domáci pomocník? 🙂

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

8,780Followers
7Subscribers