Coca-Cola sa nepoužíva len na uhasenie smädu – vďaka svojmu zloženiu je jej využitie naozaj pestré. Od odstraňovania vodného kameňa, žuvačiek z vlasov a čistenie nečistôt v kúpeľni a kuchyni, sme sa dostali až ku skrášľovacím procedúram. K uhorkám na očiach a vaječných bielkach v pleťových maskách tak pribudne Cola vo vlasoch. Trend pred niekoľkými rokmi zaviedla britská herečka a supermodelka Suki Waterhouse, ktorá si potrpí na zvlnené a objemné vlasy.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Z rovných vlasov vie v priebehu chvíle vykúzliť vlnité a husté, a vďačí za to plechovke Coca-Coly. Rovnomerne ju naleje na vlasy, nechá niekoľko minút pôsobiť a potom ich opláchne čistou vodou, aby neboli lepkavé. Po vysušení sú objemné, mäkšie, lesklé a krásne zvlnené. Rizikom aplikácie Coly na hlavu však môžu byť agresívne látky, ktoré sa v nej nachádzajú. Predsa len, nápoj, ktorý dokáže odstrániť hrdzu z kľúča, môže v niektorých prípadoch podráždiť pokožku na hlave, takže pri aplikácii treba dbať na opatrnosť. Okrem prípadnej alergickej reakcie môže dôjsť k vyblednutiu pôvodnej farby vlasov. 

Zdroj: shoko.fr

Ak teda nechcete riskovať, skúste siahnuť radšej po spreji, ktorý vašim vlasom dodá plážový look už po pár streknutiach. Takéto spreje sa dajú zohnať v každej dobrej drogérii, a to počas celého roka. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here