Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Susedov si (bohužiaľ) nevyberieš. Austrálska vegánka sa rozhodla zažalovať oboch svojich susedov za to, že grilovali na záhrade ryby. Prekážal jej totiž smrad rybaciny šíriaci sa z oboch strán okolo jej domu. Cilla Carden pracujúca ako masérka tvrdí, že susedia jej svojim životným štýlom ničia kvalitu života a znemožňujú jej pobyt na jej vlastnej záhrade.

Zdroj: pixabay.com

„Jediné, čo cítim, sú ryby. Nemôžem si užívať svoj dvor, nemôžem ísť von, nemôžem spávať,“ hovorí pre zahraničné média vegánka. Jej susedia údajne tiež na svojej terase fajčia, čo ju obťažuje smradom a dymom, a niekedy večer zvykli na terase dokonca svietiť, čo jej znemožňovalo spánok. Dodáva tiež, že jej vadili zvuky, ktoré deti susedov vydávali pri hraní sa s hračkami na záhrade. Rozhodla sa preto susedov zažalovať a súdiť sa. Spis tohto prípadu vrátane dôkazov a výpovedí sa skladá zo 400 strán.

Zdroj: pixabay.com

Vzťahovačná vegánka však na súde nepochodila – sudca v rozsudku uviedol, že rodiny žijúce po stranách jej pozemku neurobili nič protizákonné. Bývajú na svojom pozemku, trávia čas vonku pri rodinných aktivitách a nerobia nič, čo by sa vymykalo bežnému životu. Zničená Austrálčanka podala voči návrhu odvolanie, ktoré súd zamietol a dodal, že tento prípad je uzavretý, a v jej prospech na základe poskytnutých výpovedí nerozhodne. Bude sa teda musieť buď odsťahovať, alebo sa zmieriť s tým, že ľudia okolo nej žijú bežný a normálny život spojený s grilovaním jedla, svietením po tme a po ich vlastných záhradách budú aj naďalej behať ich vlastné deti, ktoré budú popri hraní vydávať zvuky.

Komentáre