Dom, ktorý by mohol pomôcť pri riešení celosvetových ekologických problémov. Na francúzsko-belgickej hranici v meste Rekkem vybudoval belgický architekt Koen Vandewalle gigantický skleník, ktorý obklopuje jeho nový dom. Budovy podobného typu už existujú v krajinách ako Holandsko či Švédsko. Dom nemá prípojku na vodu, plyn ani elektrickú energiu. Je postavený prevažne z dreva a nevyčerpáva prírodu „ťažením“ energií.
Voda sa do domácnosti dostáva formou dažďa – neskôr sa filtruje a dezinfikuje, aby mohla byť použitá na varenie, pitie i sprchovanie a skladuje sa v troch cisternách s objemom 20 000 litrov. Odpadová voda je napojená na septik, ktorý končí v poli s rákosím. Prívod elektrickej energie zabezpečuje 72 solárnych panelov a keďže medzi strechou domu a skleníkom je vrstva spôsobujúca mikroklímu, nie je potrebné ani kúrenie. Vďaka netradičnému prostrediu je možné v tesnej blízkosti domu pestovať stromy a rastliny, ktoré by bežný Belgičan na svojej záhradke pestovať nemohol. Reč je napríklad o mandľovníku či figovníku.
„Nikdy nebudeme musieť platiť účty za vodu alebo elektrinu. Takéto skleníky dokonca produkujú aj energiu pre okolie. Budeme tak prispievať k lepšiemu životnému prostrediu a pomáhať klíme,“ hovorí architekt Koen Vandewall. Tiež dodával, že takáto stavba stojí približne o 70 000 € viac ako bežný dom, no v konečnom dôsledku je zisková a podľa jeho slov a výpočtov sa rodine investované financie do 10-15 rokov vrátia.