Ghansko-americký módny návrhár Virgil Abloh a švédsky nábytkársky reťazec IKEA predstavili prvú myšlineku svojej pripravovanej spolupráce zhruba pred rokom. Od vtedy pracovali na vytvorení čo najikonickejších produktov, no až teraz začínajú verejnosti konečne predstavovať aj prvé kúsky z ich spoločnej dielne.

zdroj: IKEA x Virgil Abloh

Produkty tejto kolaborácie sa budú dať od tých klasických rozoznať vďaka nápisu MARKERAD, čo v preklade zo švédčiny znamená “OZNAČENÝ”. Rad nábytku a bytových doplnkov ďalej používa aj tradičné rozpoznateľné označenia typické pre produkty značky Off-White. Na veciach ďalej nájdeme aj tradičné citáty alebo katalógové dátumy.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Predstavenie konkrétnych kúskov z ich spoločnej dielne prebehlo hlavne prostredníctvom livestreamu cez oficiálny kanál IKEA, kde spoločne s predstaviteľmi nábytkárskej spoločnosti vystúpil aj samotný Virgil Abloh. Spoločne potom okomentovali ich avizovanú kolekciu.

zdroj: Ikea x Virgil Abloh

Prekvapivé možno sú trochu ceny produktov z tejto kolekcie. Ikonická IKEA nákupná taška, prerobená rukou Off-White na papierovú hnedú s nápisom “SCULPTURE” dostala cenovku €13. Na druhej strane, tradičný nábytok a bytové doplnky by mali byť tiež pomerne dostupné. Napríklad červený koberec s nápisom “BLUE” by mal stáť zhruba €229. Ďalším zaujímavým kúskom je celkom určite drevená stolička doplnená o špeciálny držiak, ktorá by mala stáť €70. Aby ste doma nemali len stoličky, môžete si v tejto kolekcii zakúpiť aj stôl, ktorý vyjde na zhruba €279.

Ceny zatiaľ ešte neboli však oficiálne potvrdené ani jednou a ani druhou stranou. Táto nová jedinečná kolekcia by sa mala dostať do predaja ešte v tomto roku. Oficiálny dátum nebol predstavený, no verejnosť špekuluje hlavne o máji 2019.


Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here