Nečakaná zmena z dielne jednej z najznámejších svetových fashion značiek! Logo značky ZARA sa v týchto dňoch pretriasa na sociálnych sieťach – prekvapivá zmena ikonického loga fanúšikov zaskočila, mnohým sa totiž nový dizajn nepáči a radšej by sa vrátili k tomu, ktoré reprezentovalo túto značku krásnych 8 rokov. Síce nejde o nijaký extra radikálny zásah, no nemusíte logo dlho študovať na to, aby ste odhalili zmenu. Už na prvý pohľad je vidno, že písmená sú bližšie pri sebe a trocha sa prekrývajú, font písma je tiež zmenený.

Nové logo spoločnosti ZARA

O nový dizajn loga sa postarala firma Baron & Baron, ktorá navrhovala tiež logá pre známe svetové značky, akými sú napríklad Hugo Boss či Dior. Nájdu sa samozrejme zákazníci, ktorí proti novému logu nič nemajú a páči sa im, no väčšina na zmenu reagovala názorom, že ikonické značky by si logá meniť ani pozmeňovať nemali už len z princípu. Sociálnymi sieťami však začali kolovať aj vtipy na margo nového vizuálu značky ZARA.

View this post on Instagram

¡Un poco de #humor! 😂 Seguro ya lo sabían, pero igual les compartimos: la marca #ZARA renovó su #logotipo… #diseño #diseños #diseñografico #diseñadores #diseñador #diseñadoras #diseñadora #branding #brief

A post shared by Diseñadores (@designersmaster) on

Čo k tomu dodať, svet módy je niekedy nevyspytateľný a jeho trendy sa menia každú chvíľu. Pravdepodobne tak isto by sme mohli popísať zmenu, ktorú uskutočnili kompetentní v tejto firme.

Komentáre