1. Bežný reprezentatívny odev

Každý z vás chce zaujať a oblečenie je niekedy najlepším a najjednoduchším spôsobom. Vyberať by ste si ho teda mali precízne a s dôrazom na detail. Inšpiráciu môžete hľadať u ľudí, s ktorými chcete spolupracovať. Nemalo by ísť o snahu niekoho kopírovať, ak si ale neviete poradiť, s podobne vkusnou pánskou košeľou sa vám môže podariť zaujať pozornosť osoby, u ktorej vyžadujete záujem.

Na začiatok to vyskúšajte s farbami, ktoré sú viac tmavé a tlmené. Námornícka tmavá modrá, čierna a hnedá, ktoré by ste mohli obmedziť len na jeden jemne výraznejší akcent kvalitného pánskeho opaska. Dokonalý strih a jemná voda po holení z vás urobia dokonalú osobnosť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: pinterest.com
  1. Oblečenie na pracovný pohovor

Aj tento typ odevu by mal byť vyberaný na základe rovnakých pravidiel, ktoré sme vám spomenuli. Neutrálnou farbou je modrá v kombinácii svetlej košele, najlepšie bez zbytočných vzorov. Tiež je dôležitý charakter spoločnosti a pracovného miesta. Výrazne silné parfémy a trému nechajte doma. Ak sa vám nechce viazať kravatu, oblečte si košeľu, ktorá má špeciálne uchytenie horného goliera gombíkmi. Samozrejme, že dôležitá je aj čistá, elegantná a vychádzková obuv.

  1. Ako sa obliekať v manažérskej pozícií

Blahoželáme vám, ak ste sa dokázali prepracovať do tejto úrovne a máte svoje nové sídlo spoločnosti, nemali by ste to začať v zmene obliekania preháňať. Pekné a štýlové topánky sú skvelým miestom na začiatok. Väčšina manažérskych funkcií si vyžaduje skôr šikovný obchodný oblek. Ten sa dá doplniť kvalitnou koženou aktovkou.

zdoj: publicdomainpictures.com
  1. Štýl generálneho riaditeľa

Dostali ste sa až na vrchol? V tom prípade môžete pravidlá určovať vy. Ak chcete mať dlhé vlasy a bradu ako Richard Branson, alebo nosiť uniformné džínsy a rolák ako Steve Jobs, môžete. Štúdie ukazujú, že ak ste na prestížnej pozícii, obliekanie, ktoré vyniká, zvyšuje vnímanie vášho postavenia a schopnosti. Na druhej strane tým reprezentujete svoju spoločnosť, takže si musíte rozmyslieť, či ide o originalitu, alebo chcete vyzerať naozaj dobre.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here