Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Systém platieb sa stáva čoraz viac inovovaným. Kým kedysi sa nám o bezkontaktných platbách či platbách mobilom ani len nesnívalo, dnes sú realitou v každom dobrom obchode. Predajcovia sa snažia svojim platobným systémom vyhovieť čo najväčšiemu množstvu ľudí, a tak keď niekomu nevyhovuje platba celej sumy naraz, v roku 2019 sme sa dočkali ďalšej inovácie – oblečenie sa po novom bude dať kúpiť aj na splátky. A výhodné to bude aj pre zákazníka, aj pre predajcu.

Zdroj: pixabay.com

Systém splátkového kalendára pri kúpe oblečenia bol zatiaľ spustený v USA, kde ho vo veľkom používajú predovšetkým tínedžeri a mladí ľudia. Známe platobné brány boli obohatené o služby Quadpay, Affirm, Klarna a Afterpay (najpopulárnejšia zo všetkých), ktoré momentálne využíva cez 100 000 svetových predajcov, a vďaka ktorým môžu zákazníci nakupovať oblečenie a doplnky na splátky. 

Zdroj: l2inc.com

Najväčším lákadlom na nákupe oblečenia cez e-shop na splátky je možnosť rozdeliť si sumu produktu na 4 splátky bez úrokov, ako to ponúka služba Afterpay, čo oceňujú najmä študenti s nízkym príjmom. Vďaka tejto službe stúpla návštevnosť e-shopov, a počet dokončených objednávok narástol o 25 až 50% oproti predchádzajúcemu platobnému systému. Treba si však dávať pozor na poctivé splácanie zakúpených produktov, aby ste nemali opletačky. Za nedodržanie termínu splátok hrozí kupujúcemu pokuta, ktorá mu bude automaticky strhnutá z účtu, ak nedodrží zmluvné podmienky a platba na účet predajcu nedorazí včas. Inovatívny platobný systém funguje vo viacerých európskych krajinách a po novom aj v USA, no kedy a či vôbec sa dostane aj k nám, to sa musíme nechať prekvapiť.

Komentáre