Po smrti Karla Lagerfelda sa okrem dedičstva majetku v hodnote približne 200 miliónov začalo v médiách preberať aj to, kto sa stane jeho nástupcom v spoločnosti Chanel. Približne týždeň po Lagerfeldovej smrti vedenie značky Chanel oznámilo, že miesto kreatívneho riaditeľa luxusného francúzskeho módneho domu zaujme Virginie Viard. Kto je táto žena a prečo bola na túto pozíciu vybraná práve ona?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Virginie bola blízka priateľka Karla Lagerfelda. Viac ako 30 rokov bola pod jeho ochrannými krídlami a keď bol zo zdravotných dôvodov vyčerpaný a nemohol pracovať, bola to práve ona, ktorá ho zastúpila. V roku 1987, teda 4 roky po tom, ako sa Karl stal kreatívnym riaditeľom značky Chanel, začala Virginie v tejto firme pracovať tiež – ako krajčírka. Neskôr spolu počas piatich rokov pôsobili vo firme Chloé, no a po opätovnom návrate do módneho domu Chanel ju Lagerfeld vymenoval za koordinátorku haute couture tejto značky. Od roku 2000 tu začala dohliadať na kvalitu a stav módnych kúskov.

Vzťah medzi nimi dvoma bol naozaj pevný, môžeme ho označiť za akési silné puto. „Virginie je najdôležitejšou osobou nielen pre mňa, ale aj pre ateliér. Je to moja pravá ruka a keď nie sme pri sebe, stále sme na telefóne, “ vyjadril sa pre médiá Lagerfeld. Ako väčšina žien, aj Virginie bola fascinovaná módou a jej pôvodným plánom bolo vytvárať divadelné kostýmy. V móde začínala ako kostymérka tvoriaca outfity pre hercov niektorých divadelných hier a filmov.

Ako ona sama v rozhovore pre Telegraph povedala, je inšpirovaná samotnou Gabrielle Chanel ale samozrejme tiež Karlom Lagerfeldom. Niet sa prečo čudovať, že miesto kreatívnej riaditeľky získala práve ona. Mala možnosť z tesnej blízkosti sledovať profesionálnu prácu svojho dobrého priateľa, ktorý ju zasvätil do tajov haute couture módy a práce v prostredí luxusných značiek. Pevne teda veríme, že Virginie bude Módny dom CHANEL viesť tým správnym smerom, akým by ho chceli viesť aj jej predchodcovia Gabrielle a Karl.

Komentáre