Počas včerajšieho večera a dneška sa na príbehoch mnohých slovenských užívateľov Instagramu priebežne objavovali screenshoty profilov známych módnych značiek, ktoré svojim followerom sľubovali vouchery na nákup za zdieľanie ich profilu. Fashion značky ako Reserved, Mohito, Nike, H&M, Tezenis, Karl Lagerfeld a mnohé iné si údajne mali vytvoriť ďalšie profily a prvým 5-10 000 followerom (záviselo na stránke) mali ponúknuť vouchery v hodnote 50€ alebo dokonca až 200€, prípadne aj poštovné zdarma na celý nákup. Keby sa takáto lákavá ponuka objavila len v prípade jednej značky, nebolo by na tom možno nič podozrivé, no keď 50€ vouchery pre tisíce ľudí ponúka naraz viacero svetoznámych módnych značiek, a to navlas rovnakou formou, niekde bude háčik.

Podozrivý status značky Tezenis
Zdroj: Instagram

Všetko vyzeralo dôveryhodne – ľudia dávali follow, robili si screenshoty, ktoré následne aj s označením novej slovenskej platformy zverejnili na svojej instastory. Na ich instastory následne reagovala samotná stránka, ktorá používateľa požiadala o e-mailovú adresu, na ktorú mu (údajne) bude v priebehu týždňa zaslaný voucher na nákup. Ľudia ďakovali, pretože ešte netušili, že naleteli podvodníkovi. Ako prvá na túto situáciu reagovala značka Reserved, ktorá poprela, že takýto účet vytvorený pod jej menom je reálny. Zároveň informovala o jedinom skutočnom instagramovom účte, ktorý pod touto značkou existuje a dodala, že už začali podnikať kroky na zablokovanie tohto účtu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Oficiálne vyjadrenie značky Reserved
Zdroj: facebook.com/ReservedSlovensko

Následne sme kontaktovali spoločnosť Mohito, aby sme si overili, či to je podobné aj v ich prípade. Na našu otázku reagovali veľmi rýchlo, a už o pár minút sa na ich oficiálnom facebookovom profile objavilo prehlásenie o tom, že novozaložený instagramový účet pod ich menom sľubujúci vaucher za follow je falošný a spoločnosť Mohito sa od neho dištancuje.

Oficiálne vyjadrenie značky Mohito
Zdroj: facebook.com/mohito.slovensko

Na profile „Nikeeslovakia,“ follower môže za zdieľanie údajne získať až 200€ poukážku na nákup – spoločnosť zatiaľ oficiálne stanovisko nepodala, no rovnako ako pri predošlých dvoch značkách, aj tu to zaváňa podvodom. No a najviac otáznikov pravdepodobne vyvoláva účet Tezenis Slovakia, kde komunikácia s followermi prebieha dôveryhodne, no nie úplne. Veď posúďte sami – máte pocit, že takto vyzerajú dôveryhodné správy módnych značiek tohto typu? My si to rozhodne nemyslíme, no necháme sa prekvapiť, ako to vlastne celé je, nakoľko ani spoločnosť Tezenis zatiaľ oficiálne stanovisko k tejto veci nepodala. Buďte ale opatrní, aby ste svoju dôveru a kontaktné údaje nevložili do rúk podvodníkov!

Podozrivá správa
Zdroj: Instagram

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here