Preto sme si pripravili niekoľko odporúčaní pre vytvorenie „zdravého domova“.

Vsaďte na prírodné materiály

Spojenie s prírodou je dôležité a dnes aj veľmi moderné. Pomôže vám s tým drevo, korok, kameň, tehla, papier alebo ľan s vlnou. V kombinácii s krásnou podlahou Herringbone to bude ten najlepší liek na všetky vaše problémy a starosti.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Snažte sa o zachovanie farebnej harmónie

Farba ovplyvňuje stav nášho tela aj psychiky. Pri vyplňovaní interiéru farbami preto nezabudnite nahliadnuť do Goetheho farebného kruhu a prečítať si o psychológii farieb niečo viac. A aby ste niektoré farby ešte viac zvýraznili, vpustite dnu cez okno, viac prirodzeného denného svetla. Odolné vonkajšie rolety vám s tým určite pomôžu.

zdroj: wtsenates.info

Viac vzduchu a menej zložité tvary

Prečo si vytvárať zbytočné ťažkosti vo vnútri domu, ak ich je vonku dosť? Jednoduchosť uľahčuje vnímanie a známe a zrozumiteľné formy uvoľňujú napäté vedomie. Preto to s novým nábytkom a doplnkami moc nepreháňajte a viac vetrajte. O príjemnú sviežosť v interiéri sa postarajú pevné siete proti hmyzu a jasnejšie odtiene, zrkadlá či lesklé povrchy materiálov.

Nezabudnite na kompletné odhlučnenie priestoru

Nadmerný hluk môže spôsobiť zvýšenú únavu a v dôsledku toho stres a depresie. Nakúpte si preto tiché domáce spotrebiče a izolujte sa od svojich susedov! Moderná a kvalitná zvuková izolácia vám s tým určite pomôže. Prípadne umiestnite na stenu, cez ktorú sa najviac šíri hluk, nábytok.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here