Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Britská cestovná kancelária Thomas Cook bola vo veľkých dlhoch. Najnovšie informácie, ktoré podal v pondelok ráno britský úrad pre civilné letectvo, sú, že spoločnosť oficiálne ohlásila bankrot. Situácia je až taká zlá, že turistov v Tunisku nechceli pustiť z hotela. Majitelia sa obávali, že nedostanú zaplatené.

„Thomas Cook prestala fungovať, takže sú zrušené všetky lety tejto spoločnosti,” oznámil britský úrad pre civilné letectvo. Úrad taktiež uviedol, že sa už začala operácia, kedy sa budú snažiť prepraviť domov 150-tisíc britských turistov, ktorí sú práve v zahraničí s touto cestovnou kanceláriou. Podľa BBC pôjde o najväčšiu operáciu svojho druhu v mierovej histórii krajiny. O prácu príde 21-tisíc zamestnancov v 16 krajinách sveta vrátane 9000 v Británii. 

cbc.ca

CAA predpokladá, že preprava britských občanov potrvá zhruba dva týždne. Britský minister dopravy Grant Shapps uviedol, že úrady k preprave najali desiatky lietadiel. „Je to enormná úloha, najväčšia repatriácia v čase mieru v histórii Británie. Takže sa pravdepodobne objavia problémy a prieťahy,“ dodal.

Vedenie cestovnej kancelárie Thomas Cook oznámilo, že vstúpilo do „nútenej likvidácie“. „Je nám veľmi ľúto, že sme neboli úspešní,“ uviedol dnes šéf spoločnosti Peter Fankhauser. Firma požiadala minulý týždeň o pomoc aj vládu v Londýne a počas posledných dní viedla horúčkovité rokovania s veriteľmi aj britskou vládou o finančnej pomoci.

Komentáre