Každý jeden domov ju má a vždy sa v nej členovia domácnosti stretávajú v hojnom počte. Dôvodom je samozrejme stravovanie, ale aj príjemná atmosféra a teplo, ktoré nás spája. Aby sme sa k takto dokonalej kuchyni ale dopracovali, musíme ju vedieť správne zariadiť a organizovať. Prinášame vám  jednoduché tipy, vďaka ktorým sa vám to môže podariť.

Neodkladajte kopy riadu

Vždy je oveľa lepšie a jednoduchšie umyť dva taniere a príbor z chutného obeda v modernej kuchyni, ako na konci týždňa „bojovať“ s celou súpravou. Tieto veci môžu fungovanie v kuchyni vo výraznej miere ovplyvniť, čo si ale po príchode z práce domov vo večerných hodinách asi dovoliť nemôžete. Urobte si z toho tradíciu, že pracovná doska bude vždy pred odchodom z domu čistá a uprataná.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: pluska.sk

Dodržiavajte správne uskladnenie potravín

Okrem krásnej a veľkej chladničky vo vašej kuchyni, tu bude určite aj veľa iných multifunkčných systémov, spotrebičov a dizajnových jedálenských stolov, ktoré vaše fungovanie a pohyb v tejto časti domu zjednodušia. Veľmi dôležitým bodom je ale aj úložný priestor a jeho využitie. Vieme, že chcete mať všetko dokonalé, ale v prípade potravín si dávajte pozor.

Množstvo pokrmov, ktoré z dohľadu očí niekam skryjeme a uložíme, potom končí v koši. Využívajte preto svoj priestor rozumne a ukladajte konkrétne veci do správnych poličiek, tak, aby ste potom na ne nezabudli.

Naplňte kuchyňu svetlom

Jediná lampa v strede stropu je pre modernú kuchyňu tabu. Tmavé kuchynské svetlo škodí nielen očiam, ale aj nálade. Zvýraznite preto všetky funkčné oblasti – pracovný povrch s umývadlom a varnou doskou, jedálenským stolom alebo stojanom. Ak nechcete, aby ste sa opätovne zaoberali elektroinštaláciou, LED páska pomôže.  Dá sa použiť na akomkoľvek mieste a navyše aj ušetríte.

zdroj: kaboodle.com.au

Odstráňte závesy! Odporúčame žalúzie, ktoré si môžete pohodlne regulovať. Ich inštaláciu dnes zvládnete naozaj rýchlo a príjemná cena bude len ďalším bonusom.

Používajte správne materiály

Veľmi dôležitým bodom celého zariadenia kuchyne sú samozrejme aj povrchové materiály. Musia byť jednoduché na svoju údržbu, pretože v tejto miestnosti je výskyt členov domácnosti asi najväčší, čo znamená, že poriadok sa musí zachovať veľmi jednoducho a rýchlo.

Aj keď sú povrchy s vysokým leskom moderné a luxusné, pre domácnosť s malými deťmi až tak výhodné byť nemusia. Všetko by tu malo byť také, aby ste si behom pár minút vedeli dať rady s veľkým neporiadkom, ktorý spôsobuje len zbytočný chaos.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here