Zmena pracovnej klímy, vytvorenie príjemného pracovného prostredia, zabezpečenie výroby kvalitnými strojmi a technológiami, či vyškolený personál – to všetko a viac prispieva k tomu, aby nebola vaša organizácia vplyvom nevhodných podmienok ukrátená o zisk.

Štatistické údaje jasne dokazujú, aké dôležité je zamerať sa na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci. Je zrejmé, že nie každému pracovnému úrazu sa dá predísť. Pokiaľ sú ale kompetentným dobre známe dôvody príčiny nehôd, ako aj najdôležitejšie čierne miesta úrazov a súvisiace faktory v spoločnosti, môžu sa prijať opatrenia na obmedzenie nebezpečného pochybenia, a tak sa vyhnúť pracovným úrazom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Prvú pomoc môžete hľadať v pracovnom práve

Pracovné úrazy sú špecifické. Zamestnanci, ktorí utrpeli pracovný úraz, môžu byť v šoku a bolesť vnímajú ľahostajne. Z tohto dôvodu je dôležité v prípade pochybností zavolať lekára na pohotovosti, aby boli sťažnosti odborne objasnené.

Okrem toho je potrebné vyplniť správu o nehode, najneskôr do troch dní po nehode. Pri vážnych nehodách je účelné zaznamenať priebeh nehody na fotografie, aby bolo možné následne kompetentnejšie vyšetriť priebeh nehody.

Ak sa zamestnanec po pracovnom úraze obráti na lekára, lekár musí v správe osobne uviesť, že išlo o pracovný úraz, aby sa potom mohlo v riešení problému a podľa dôležitého pracovného práva postupovať ďalej.

Ideálnym riešením sú optimálne pracovné podmienky

Sem patrí výbava, ktorá pri práci zamestnancov nijakým spôsobom neohrozuje. Samozrejmosťou je správne pracovné oblečenie zodpovedajúce konkrétnej pracovnej pozícii a zaisťujúce ochranu dôležitých a najviac úrazom ohrozených partií tela.

Nikto vám ale s istotou nezaručí, že vás tie najlepšie pracovné rukavice ochránia pred úrazom, ak budete podceňovať dodržiavanie základných postupov týkajúcich sa bezpečnosti práce. Takže, ako vidíte, je to súhra dôležitých faktorov, ktoré sa neoplatí podceňovať v žiadnej práci.

Tak na to myslite, kým nie je neskoro a zadovážte si potrebnú ochranu, absolvujte povinné školenia a dávajte pri práci pozor.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here