Denné svetlo je pre naše normálne fungovanie nevyhnutné. Ovplyvňuje nielen spotrebu energie, ale aj naše pohodlie. Slnečné dni robia ľudí aj šťastnejšími, pretože naše telo reaguje na prirodzené svetlo lepšie, čo nám zároveň umožňuje podávať vyššie výkony.

So vstupom prirodzeného denného svetla do nášho interiéru súvisí ale oveľa viac výhod, s ktorými vás v našom článku zoznámime podrobnejšie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Svetlo, ktoré zlepší vaše zdravie

Napriek výhodám kvalitného a úsporného LED osvetlenia, je denné svetlo pre naše zdravie životne dôležité. Spúšťa naše cirkadiánne rytmy, čo prispieva k nášmu zdraviu a pohode. Sezónna afektívna porucha, je zasa klinicky diagnostikovaný stav, pri ktorom v dôsledku nedostatku slnečného svetla v zime ľudia ochorejú.

Prirodzené svetlo pomáha ľuďom cítiť sa lepšie a môže pomôcť procesu hojenia. Aj v nemocniciach sa rýchlosť zotavovania pacientov automaticky zrýchľuje, keď sa zvyšuje úroveň prirodzeného svetla, ktorého prúdenie do interiéru môžete regulovať s pomocou moderných žalúzií.

zdroj: Polarpx/Shutterstock.com

Postará sa o lepšiu koncentráciu

Pretože denné svetlo zlepšuje koncentráciu, pracovné prostredie v prirodzenom svetle má tendenciu zvyšovať produktivitu. Aj predaje bývajú lepšie v obchodoch s prirodzeným svetlom, pretože farby sú jasnejšie, čo robí výrobky atraktívnejšími a povzbudzuje zákazníkov, aby v týchto oblastiach trávili viac času.

Samozrejme, nie vždy sú silné slnečné lúče pri práci v kancelárii alebo pobyte v domácnosti príjemné. V takomto prípade je vhodné mať inštalované na oknách jednoduché vertikálne žalúzie. S ich pomocou si môžete tok svetla regulovať veľmi jednoducho a pohodlne a v prípade potreby tak doplniť telu prirodzenou cestou potrebnú dávku vitamínu D.

Tak na nič nečakajte a svetlo si plnými dúškami užívajte.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here