Erektilná dysfunkcia je neschopnosť dosiahnuť alebo udržať erekciu potrebnú pre normálny styk. Táto patológia môže byť spôsobená rôznymi dôvodmi a vek nie je jediný, aj keď je vo väčšine prípadov diagnostikovaná u mužov starších ako 40 rokov. Nedostatok erekcie im potom neumožňuje mať normálne sexuálne vzťahy, čo znamená, že je zároveň jednou z príčin dlhodobej samoty. 

Môžete to ale zmeniť, pretože erektilná dysfunkcia neznamená koniec sveta.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Prečo sa objavujú poruchy erekcie?

Prognóza tejto patológie závisí od jej typu, príčin, klinického obrazu a ďalších faktorov. Napriek skutočnosti, že moderná urológia úspešne zvláda choroby, ktoré sa pred niekoľkými desaťročiami považovali za nevyliečiteľné, nie je vždy možné vyliečiť impotenciu na 100 % len dobrými tabletkami na erekciu. Občas treba zmeniť aj spôsob myslenia, životný štýl a mnohé nezdravé návyky. 

Jednou z najdôležitejších úloh, ktoré je potrebné vyriešiť, aby bola liečba erektilnej dysfunkcie u mužov úspešná, je zistiť príčiny problému, pretože bez ich odstránenia sa môže vrátiť. Ako začať?

Nerezignujte a hýbte sa

Je dôležité sa pri prvom probléme nevzdávať. Pamätajte si, že moderná medicína bojuje s erektilnou dysfunkciou veľmi efektívne aj s pomocou Cialisu a ďalších postupov. Je však potrebné pochopiť, že cieľom lekára nesmie byť len úspešný pohlavný styk, ale aj neutralizácia všeobecných problémov tela, ktoré viedli k vzniku problému. Normalizácia sexuálnej aktivity je už dôsledkom dobre nastavenej práce tela.

zdroj: gpointstudio/Shutterstock.com

A čudovali by ste sa, ako vám s tým pomôže výlet v prírode s modernou termovíziou pri poľovačke, alebo zdravšia strava i menej stresov z práce. 

Jedzte zdravo

Štatistiky ukazujú, že u mužov s indexom telesnej hmotnosti vyšším ako 35 jednotiek sa riziko erektilnej dysfunkcie zvyšuje 2-násobne a u tých, ktorých index telesnej hmotnosti presahuje 40 jednotiek – 3-násobone. Metabolický syndróm, ktorý sa stáva dôsledkom nadmernej hmotnosti a podvýživy, sa tiež považuje za rizikový faktor erektilnej dysfunkcie. Jesť zdravo a cvičiť sa preto vypláca nielen v tomto prípade!

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here