V procese spracovania odpadu a zneškodňovania tuhého odpadu zohráva osobitnú úlohu fáza separácie, to znamená extrakcia rôznych druhov nečistôt, nebezpečných častíc, cenných materiálov z odpadových frakcií pomocou špeciálnych zariadení. Na separáciu kovov sa používajú najmä magnetické separátory.

Separácia odpadu je dnes základom úspechu každej modernej spoločnosti, ktorá sa potom môže pochváliť certifikátom ISO 14001. Čo sú ale magnetické separátory za stroje a ako fungujú?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Typy a princíp činnosti magnetických separátorov

Princípom činnosti zariadenia je produkovať elektromagnetické pole, ktoré priťahuje feročastice z inertnej hmoty. Profesionálne magnetické separátory sú ale štrukturálne rozlíšené a od toho potom závisí aj ich využitie na triedenie špecifického materiálu. 

Bubnové magnety majú napríklad najjednoduchšiu konštrukciu – tu sú silné magnety umiestnené vo vnútri valcovej nádoby, ktorá generuje jednosmerný prúd. Odpadky sa nalejú do bubna, ktorý je poháňaný elektromotorom. Kovové častice sú zachytené magnetmi a usadzujú sa na povrchu, zatiaľ čo zvyšok hmoty sa vyleje. 

Vyskúšajte Eddy Current separátor

Používanie separačného zariadenia na zneškodňovanie odpadu je vhodné tak na výrobu farebných kovov, ako aj na efektívne čistenie surovín od nečistôt a iného odpadu.

Hlavné výhody magnetických separátorov sú:

  • zlepšovanie kvality recyklovateľných materiálov a konečných výrobkov;
  • dodatočné obohatenie nekovových a rudných materiálov;
  • zabránenie poruchám rôznych strojov zapojených do spracovania v dôsledku vniknutia kovových nečistôt.
zdroj: Surasak_Photo/shutterstock.com

A aj špeciálny Eddy Current separátor sa postará o to, aby ste si vďaka týmto výhodám mohli zefektívniť nielen triedenie odpadu, ale aj prácu a výrobu. 

Spoločnosť Magsy vám tieto zariadenia dodá, inštaluje a poskytne údržbu v rámci celej našej krajiny. Výhodou tiež je, že tento dodávateľ berie do úvahy aj individuálne želania zákazníkov a špecifiká podnikov. Viac informácií o rozsahu oddeľovačov a ich technických parametroch sa ale dozviete na magneticke-separatory.sk

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here