Závislosti sa môžu vyvinúť z bežných vecí, až po tie dosť nevšedné. O tom by svoje vedel povedať  43 ročný Terry, ktorý od svojich 17 rokov pil benzín na dennej báze. Terry tvrdí, že to začalo dosť nevinne, pretože počas strednej školy to robili všetci jeho kamaráti v okolí a bol to jeden z najrýchlejších a jeden z najlacnejších spôsobov, ako ako sa dostať do halucinogenného stavu.

PAY-Terry-Ashcroft

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Terryho závislosť sa však vymkla kontrole. Jeho rodina ho vyhodila z domu, stratil svoju prácu a nemohol si dovoliť svoje vlastné bývanie a bol tak nútený prespávať na hosteloch. Dokonca mu pribudla aj prezývka „toxický Terry„.

Široká verejnosť si bola vedomá Terryho závislosti. Niektorí sa mu snažili pomôcť tým, že mu odopreli vstup do najbližších benzínových staníc v okolí, iní si z neho robili len posmech. Terry sa stal na chvíľu aj internetovou senzáciou keď mu bola venovaná facebooková skupina, ktorá sa volala „Toxic Terry Fan Club“ a mala viac než 4,300 fanúšikov!

Počas dlhej, 20 ročnej závislosti skončil Terry neraz kvôli potyčkám so zákonom vo vezenní Pár krát sa mu dokonca podarilo počas „užívania“, samého seba zapáliť a tak skončil s vážnymi popáleninami v nemocnici. Naposledy tam však prišiel pre Terryho zlom. Lekári mu vysvetlili, že ak neprestane, jeho život nadobudne rýchly spád a nemusí sa dožiť ďalších narodenín. Bola mu odporučená návšteva podpornej skupiny na liečenie závislostí, ktorá mu zmenila život.

Tvrdí, že najdôležitejším faktorom v jeho liečbe bola práve hudba. Denno denne hodiny počúval pesničky od známej švédskej skuiny Abba. K jeho obľúbeným patrili Thank You For The Music, Dancing Queen a Mamma Mia.

GettyImages-86115747

Dnes Terry žije v podpornom byte, ktorý je celý vyzdobený plagátmi jeho najoblúbenejšej skupiny, ktoré mu pripomínajú jeho temnú minulosť. Pravidelne, každú nedeľu navštevuje kostol.

Abstinovať sa mu darí už pekných 6 rokov. Dokonca podstúpil počítačový tréning a snaží sa získať prácu, aby sa mohol postaviť na nohy a nadobudnúť aj svoje vlastné bývanie

V roku 2006 British Petroleum zaviedlo v Austrálilí bezzápachový benzín, nazývaný Opal, ktorý by mal zabrániť občanom v užívaní tejto návykovej látky.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here