Veľkosť a terén

V prvom rade si musíme uvedomiť dve dôležité veci. Ak plánujeme drobné úpravy a rekonštrukciu záhrady, je nutné myslieť na jej veľkosť a terén. Na týchto dvoch faktoroch záleží všetko ostatné. Podľa veľkosti a povrchu musíte vyberať ostatné doplnky. V zásade s povrchom sa môžete ešte pohrať, pretože ten sa dá upraviť. Na tieto účely by ste si však mali prizvať odborníka. S veľkosťou neurobíte asi nič, jedine, že by ste si dali menšiu zoznamku so susedom a odkúpili časť jeho pozemku. Ak ste si tieto veci dobre premysleli a vykonali všetky potrebné opatrenia, môžete pokračovať ďalej.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Aký účel bude plniť

Následne na to, si musíte dobre premyslieť, na aký účel bude priestor záhrady slúžiť. Čisto prírodná zóna s minimálnym zásahom a využitím niektorých doplnkov, alebo to bude komfortná terasa s modernou záhradnou hojdačkou a ostatnými doplnkami. Ak k tomu pridáte malé jazierko, tiež si musíte premyslieť všetko okolo jeho inštalácie do takéhoto prostredia.

Pravidelná údržba

Voľba rastlín a zelene, ktoré budú vašu záhradu počas voľných chvíľ skrášľovať, má tiež svoje kritéria. V prvom rade je to poloha a podnebie, v ktorom sa nachádza pozemok. Tiež sem patria svetelné podmienky s dopadom slnečných lúčov počas dňa. O oplotení asi netreba ani hovoriť, no v každom prípade vám komfort a súkromie zaistia len spoľahlivé materiály. Zrekonštruované miesto vám bude slúžiť niekoľko rokov, počas ktorých budú musieť jednotlivé doplnky odolávať vonkajším podmienkam. Preto, ak chcete, aby váš trávnik bol ako dokonalý behúň v predsieni, musíte sa pravidelne o všetko starať.

Komentáre