Viacerí dokonca považujú rozvinutú infraštruktúru mesta a jeho služby za veľký benefit. Problém je  v susedoch, ktorí okolo vás bývajú a nie vždy sa s nimi dá vychádzať.

Je ale možné, že by tento problém vyriešila zmena správcu domu? Môže vám správca pomôcť pri riešení susedských vzťahov? Na to sa spolu v našom ďalšom zaujímavom článku pozrieme.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Aké povinnosti má správca?

Kúpou bytu získavate aj vlastnícke právo k spoločným bytovým a nebytovým priestorom. V určitom podiele ste ich vlastníkom, ale nie ste sami. Preto by mala byť práve táto súčasť vášho bytového domu v správe hodnovernej osoby, ktorú ste si zvolili za správcu.

Vykonáva veľmi veľa vecí a okrem starostlivosti o spoločné nebytové priestory a ich bezpečnosť, musí zaistiť správca vašej budovy aj pravidelnú kontrolu hydrantov. Práve bezpečnosť a ochrana zdravia v prípade vzniku požiaru sú v bytových domoch veľmi dôležité.

Susedská hádka
zdroj: solutionlawapc.com

Ak tieto a iné dôležité veci vyplývajúce zo zmluvy a domového poriadku nie sú plnené, môžete požiadať o výmenu správcu.

Hľadajte oporu a pomoc v zákone o bytový a nebytových priestoroch

Zákon č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestoroch definuje veľa vecí, práv a povinností. Treba si ho preštudovať a určite aj v ňom nájdete oporu a pomoc pri riešení sporov so susedmi. Dobrou správou je, že mnohé porušenia už môžu byť aj pokutované a sankcie právne vymožiteľné.

Treba si však uvedomiť, že niekedy nemá ani zákon alebo dobrý správca bytových domov, moc a silu, vlastnosti a charakter niektorých ľudí len tak jednoducho zmeniť. To však neznamená, že sa musíte nechať obmedzovať.

Žiaľ, v dnešnej dobe nájdete pomocnú ruku najmä na konci svojho ramena, preto si treba vo vlastnom záujme naštudovať tento zákon, aby ste v prípade problémov mohli argumentovať a získali náskok.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here